ASV prezidents Donalds Tramps sestdien telefonsarunā sacījis savam Ukrainas kolēģim Petro Porošenko, ka strādās kopā ar Kijevu un Maskavu, lai panāktu asinsizliešanas apturēšanu Ukrainā.

“Mēs strādāsim ar Ukrainu, Krieviju un visām citām iesaistītajām pusēm, lai palīdzētu uz robežas atjaunot mieru,” Trampa teikto citē Baltais nams.

Porošenko birojs norādīja, ka “puses paudušas dziļas bažas par vardarbības eskalāciju un humānās situācijas pasliktināšanos”.

Abi prezidenti izteikušies “par labu dialoga aktivizēšanai ar jauno ASV administrāciju visos līmeņos”.

Līderu saruna notikusi laikā, kad situācija Ukrainas austrumos no jauna saasinājusies. Sadursmēs Ukrainas armijas un promaskavisko teroristu starpā aizvadītās nedēļas laikā Donbasā dzīvību zaudējuši 35 cilvēki.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Karadarbībā kopš 2014.gada aprīļa gājuši bojā gandrīz 10 000 cilvēku.

 


Foto: Flickr/Michael Vadon

Saistītās tēmas: PorošenkoTrampsUkrainas Miers

youtube icon
Abonēt youtube