ASV federālā apelācijas tiesa ceturtdienas vakarā atteicās atjaunot bloķēto prezidenta Donalda Trampa izpildrīkojumu par bēgļu programmas apturēšanu un aizliegumu iebraukt ASV septiņu musulmaņu valstu pilsoņiem.

Triju tiesnešu grupa no Sanfrancisko bāzētās 9.iecirkņa apelācijas tiesas vienprātīgā lēmumā atteicās bloķēt zemākas instances tiesas spriedumu, kas apturēja Trampa rīkojumu un ļāva iebraukt ASV to valstu pilsoņiem, uz kuriem šīs rīkojums attiecas.

Apelācijas tiesas lēmumu ir iespējams pārsūdzēt ASV Augstākajā tiesā.

Apelācijas tiesa noraidīja Trampa administrācijas apgalvojumu, ka tai neesot pilnvaras pārskatīt prezidenta izpildrīkojumu.

“Nav nekāda precedenta, kas atbalstītu šo apgalvojumu par nepārskatāmību, kas ir pretrunā mūsu konstitucionālās demokrātijas pamatstruktūrai,” paziņoja tiesa.

Tiesneši atzīmēja, ka Vašingtonas un Minesotas štati bija izteikuši nopietnus apgalvojumus par reliģisku diskrimināciju.

Jau ziņots, ka federālais apgabala tiesnesis Džeimss Robarts Vašingtonas štata Sietlas pilsētā pagājušo piektdien izdeva rīkojumu, ar kuru ir uz laiku bloķēts prezidenta Donalda Trampa 27.janvāra izpildrīkojums. Tiesnesis pieņēma šādu lēmumu pēc Vašingtonas un Minesotas štatu prasības.

ASV Tieslietu ministrija sestdienas vakarā aicināja 9.iecirkņa federālo apelācijas tiesu noraidīt šo tiesneša rīkojumu.

Tramps 27.janvārī parakstīja izpildrīkojumu, kas paredz pastiprināt iespējamo imigrantu vai bēgļu pārbaudi, lai atstātu “radikālos islāma teroristus ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm”.

Saskaņā ar šo rīkojumu visa ASV programma bēgļu izmitināšanai tiek apturēta vismaz uz 120 dienām, kamēr tiks pieņemti jauni stingri bēgļu pārbaudes noteikumi. Sīriešu bēgļu uzņemšana tiek apturēta uz nenoteiktu laiku vai līdz laikam, kad prezidents pats izlems, ka viņi vairs nerada draudus.

Izpildrīkojums arī paredz uz 90 dienām apturēt vīzu izsniegšanu cilvēkiem – gan ceļotājiem, gan imigrantiem – no Irākas, Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Sudānas.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: ASV TiesaTramps

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube