ASV prezidents Donalds Tramps ļāvis skaidri saprast, ka Krievijai ir jāatdod okupētā Krima un jāatsakās no vardarbības Ukrainas austrumos, otrdien paziņoja Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers.

Tramps ietur “neticami stingru līniju” pret Maskavu, sacīja Spaisers, tomēr vienlaikus “Tramps cer, ka varēs uzlabot attiecības ar Krieviju”.

Spaisers atsaucās uz to, ka ASV sūtne ANO Nikija Heilija savā pirmajā uzrunā ANO Drošības padomē asi nosodījusi Krieviju un uzsvērusi, ka “Krima ir Ukrainas sastāvdaļa” un ka Krimas okupācijas dēļ noteiktās sankcijas tiks saglabātas līdz brīdim, kad tiks atjaunota Ukrainas kontrole pār pussalu.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

 


 Foto: espreso.tv

Saistītās tēmas: Baltais namsKrima

youtube icon
Abonēt youtube