Jaunās režisores Madaras Dišleres topošajai spēlfilmai “Paradīze ‘89”, kas top studijā “Tasse Film” ar Nacionālā Kino centra atbalstu programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” un stāsta par Atmodas laiku, šodien Dainis Īvāns ieskaņoja savu radio runu, kas skanēja 1989.gada 23.augustā.

Filma “Paradīze ‘89” ir balstīta uz režisores Madaras Dišleres bērnības atmiņām, tas ir laiks, kad Latvija kā neatkarīga valsts bija tikai vēl sapnis, un katrā no mums bija mazi sapņi par to, kāda būs atkal brīvā Latvija. Filma stāsta par māsiņu Paulas (9) un Lauras (7) vasaras brīvlaiku 1989.gada augustā, kad meitenes ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām. Māsīcu mātes nav mājās, un meitenes izbauda “brīvību”, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Spriedzi kāpina televīzijas ziņas par notikumiem politikā, un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas, mijoties bailēm par tuvojošos karu un nespējai emocionāli tikt galā ar pieaugušo dzīvi. Galu galā Paula nolemj rīkoties, cerot – ja Latvija atgūs brīvību, tas nāks par labu visiem.

2016.gada vasarā filmas Paradīze ‘89 vajadzībām tika rekonstruēts leģendārā Baltijas ceļa fragments un tā kļuva par vērienīgāko masu skatu filmēšanu Latvijas kino nesenajā vēsturē ar apmēram 700 dalībniekiem. Filmas skaņu celiņam nepieciešami arī tālaika audiomateriāli, bet izpētē atklājās, ka tobrīd populārā politiķa, Tautas frontes vadītāja Daiņa Īvāna uzruna tautai nav saglabājusies nevienā arhīvā, tikai paša Īvāna pierakstos. Tāpēc Dainis Īvāns piekrita filmas vajadzībām ierunāt šo tekstu, kopā ar filmas režisori Madaru Dišleri un skaņu režisoru Ernestu Ansonu atsaucot atmiņā Atmodas laika sajūtas.

 

 


Foto: facebook/paradize89

Saistītās tēmas: "Paradīze ‘89"KinoMadara Dišlere

Komentāri 4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube