Latvijas valsts simtgades kino programmas filma “Paradīze 89” šodien tiks izrādīta 100 Latvijas novados, portālu ritakafija.lv  informēja filmas komunikācijas konsultante Aleksa Spriņģe.

 

Filma “Paradīze 89” visā valstī būs skatāma 161 vietā, bet Rēzeknē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī un Liepājā kinolentes pirmajos seansos viesosies arī filmas režisore Madara Dišlere un filmas galvenās varones.

Kinoteātrī “Splendid Palace” šodien plkst.12 notiks filmai veltīta preses konference.

Kā ziņots, Dišleres filma “Paradīze 89” pasaules pirmizrādi piedzīvos 19.martā Zviedrijas festivālā “BUFF International Film Festival”,  informēja Spriņģe. Dišleres filma iekļauta arī Norvēģijas festivāla “Kristiansand International Children’s Film Festival” programmā, un tiks izrādīta 26.aprīlī.

Filmas darbība norisinās 1989.gada augustā, kad māsas Paula un Laura vasaras brīvlaikā ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām, liecina Nacionālā kino centra informācija.

Tās scenārijs tapis, balstoties uz režisores bērnības atmiņām. Filmas mērķis ir raisīt atmiņas 80.gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par Atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi.

Filma ir daļa no Nacionālā kino centra Latvijas valsts simtgadei veltītās kino programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.

Saistītās tēmas: "Paradīze ‘89"filmas pirmizrāde

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube