Šodien starptautiskajā lidostā “Rīga” notikušais negadījums ar aviokompānijas “Vim Airlines” čarterreisa no Krievijas pilsētas Ufas gaisa kuģi, kas pirms pacelšanās saslīdēja uz skrejceļa, ir nopietns incidents, aģentūrai BNS atzina Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktors Māris Gorodcovs.

Tiesa, viņš norādīja, ka CAA neiesaistās izmeklēšanās darbībās, to patlaban veic Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs (TNGIIB), kas ir no CAA neatkarīga iestāde.

Gorodcovs arī pastāstīja, ka CAA patlaban apkopo informāciju par negadījumā iesaistītās lidmašīnas aviokompāniju.

TNGIIB pārstāvji aģentūrai BNS apstiprināja, ka Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu nodaļas izmeklētāji jau strādā lidostā. Kad varētu būt zināma sīkāka informācija par negadījuma apstākļiem, TNGIIB pārstāvji nevarēja pateikt, piebilstot, ka plašāka informācija varētu būt pieejama pirmdien, 20.februārī.

Savukārt Latvijas Gaisa satiksme (LGS) no komentāriem atturējās. Šis gadījums neesot LGS kompetencē, teica LGS pārstāvis Arnis Lapiņš.

Kā ziņots, šodien starptautiskajā lidostā “Rīga” noticis negadījums ar aviokompānijas “Vim Airlines” čarterreisa no Krievijas pilsētas Ufas gaisa kuģi, kas pirms pacelšanās saslīdēja uz skrejceļa.

Lidostas pārstāvji informēja, ka gaisa kuģī atradās 40 pasažieri un septiņi apkalpes locekļi. Negadījumā neviens cilvēks nav cietis.

Patlaban gaisa kuģis ir novietots stāvvietā. Lidostas skrejceļš patlaban ir slēgts un tiek veikta tā tehniskā apsekošana.

Lidmašīnā atradās Kontinentālās hokeja līgā spēlējošā Toljati “Lada” komanda, aģentūrai BNS apstiprināja komandas spēlētājs, bijušais Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis. Viņš norādīja, ka komanda pēc vakardienas spēles ar Rīgas “Dinamo” bija ceļā uz nākamo spēli, kas paredzēta Ufā. Plašāk komentēt situāciju Masaļskis patlaban nevēlējās.

Toljati komandu trenē Latvijas hokeja izlases galvenā trenera palīgs Artis Ābols un tajā bez Masaļska spēlē arī Latvijas hokejists Kristaps Sotnieks.

Informācija lidostas mājaslapā liecina, ka kopš plkst.11.54 neviena lidmašīna lidostā Rīga nav nolaidusies, savukārt pēdējais izlidojošais reiss veikts plkst.11.32.

Kā liecina informācija “Vim Airlines” mājaslapā, šī Krievijas lidsabiedrība dibināta 2002.gadā un reģistrēta Maskavā.

Aviosabiedrība nodrošina gan regulāros, gan čārterreisus gan Krievijas iekšienē, kā arī no vairākām Krievijas pilsētām uz ārvalstīm. Tās flotē esot “Boeing 777-200”, “Boeing 767-300”, “Boeing 757-200” un “Airbus 319-111” modeļu lidmašīnas.

 

Foto: Edijs Pelnēns | LETA

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube