Nedēļas otrajā pusē, no 24.februāra līdz 26.februārim, Rīgas Rīnūžu vidusskolā notiks Ekoskolu programmas Ziemas forums, kurā atzīmēs šīs programmas 15 gadu jubileju, informēja pasākuma pārstāve Lelde Vaivode.

Forums kopumā pulcēs 300 pedagogus un skolēnus no visas Latvijas. Rīgas Rīnūžu vidusskola, kurā notiks Ziemas forums, ir skolēnu skaita ziņā lielākā ekoskola Rīgā.

Ekoskolu foruma mērķis ir veidot izpratni par Ekoskolu programmā aktuālajām tēmām un palīdzēt ekoskolu pārstāvjiem labāk izprast, kā programmas vērtības iespējams īstenot praksē, lai ikdienā veicinātu videi draudzīgu rīcību. Forums sniedz iespēju jauniešiem un pedagogiem no dažādām ekoskolām iepazīt vienam otru un dalīties pieredzē, gūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī smelties iedvesmu zaļa dzīvesveida piekopšanai un popularizēšanai.

Forums aicinās dalībniekus iedziļināties nozīmīgos vides jautājumos – nodarbības palīdzēs labāk izprast bioloģisko daudzveidību Latvijas ainavās un pasaulē, apzināties mūsu lomu klimata pārmaiņās un izvērtēt savu ikdienas paradumu ietekmi uz pārtikas aprites sistēmu un atkritumu daudzumu pasaulē. Savukārt praktiskajās darbnīcās skolēni un pedagogi apgūs, piemēram, kā ekoloģiski gatavot ēst vai radīt modernu apģērbu, kā rīkot pasākumus, pēc iespējas mazinot to ietekmi uz vidi, un kā bez atkritumu radīšanas pagatavot pašiem savas higiēnas preces.

Ekoskolu programmā Latvijā tās 15 gadu pastāvēšanas laikā iesaistījušās vairāk nekā 200 izglītības iestādes – ne tikai skolas, bet arī pirmsskolas un augstskolas. Visā pasaulē programmā ir iesaistījušās vairāk nekā 49 000 izglītības iestāžu 64 valstīs, kuras visas mēģina iesaistīt skolēnus uz rīcību orientētā un sociāli atbildīgā vides izglītības procesā, lai nodrošinātu, ka jaunieši ir spējīgi radīt pasaulē pozitīvas pārmaiņas, kas veicina ilgtspējīgu attīstību.

Saistītās tēmas: EkoskolasJubilejaProgrammas

youtube icon
Abonēt youtube