Konservatīvo kandidāts uz Francijas prezidenta amatu Fransuā Fijons trešdien paziņoja, ka viņam tiks izvirzītas apsūdzības par savas dzīvesbiedres viltus nodarbināšanu.

Vienlaikus viņš pavēstīja, ka turpinās kandidēšanu uz prezidenta amatu, lai gan iepriekš solīja, ka atsauks savu kandidatūru, ja izmeklēšanas gaitā viņam tiks izvirzītas apsūdzības.

Kā piektdien paziņoja prokuratūra, pret Fijonu tiks ierosināta krimināllieta par sabiedrisko līdzekļu izšķērdēšanu un korporatīvā īpašuma piesavināšanos saistībā ar savas dzīvesbiedres viltus nodarbināšanu.

Kā iepriekš ziņoja laikraksts “Le Canard Enchaine”, Fijons, kuru labēji centriskās Republikāņu partijas priekšvēlēšanās novembrī izraudzīja par savu prezidenta amata kandidātu, izmantojis valsts līdzekļus, lai savai sievai Penelopei 15 gadu laikā samaksātu vismaz 680 tūkstošus eiro par parlamenta deputāta palīdzes darbu.

Tajā pašā laikā faktiski viņa šajā amatā neesot strādājusi. Arī divi Fijona bērni īsu laiku saņēmuši algu par darbu parlamentā.

 


 

Saistītās tēmas: ApsūdzībaFransuā Fijons

youtube icon
Abonēt youtube