Francijas konservatīvo prezidenta amata kandidāts Fransuā Fijons svētdien rīkoja atbalstītāju mītiņu Parīzes centrā un solīja turpināt savu skandālu mākto kampaņu, noraidot aicinājumus izstāties no vēlēšanu cīņas.

Pēc mītiņa viņš žurnālistiem noraidīja iespēju izstāties no sacensības.

“Mana atbilde ir “nē”. Pirmkārt, es neredzu iemeslu to darīt,” uzsvēra 63 gadus vecais politiķis.

“Neviens šodien nevar liegt man kandidēt,” viņš piebilda.

Ievērojami Fijona pārstāvētās labēji centriskās Republikāņu partijas politiķi ir aicinājuši viņa izstāties no cīņas, ņemot vērā apsūdzības par dzīvesbiedres viltus nodarbināšanu.

Fijons iepriekš bija paziņojis, ka izstāsies no cīņas, ja viņam tiks izvirzītas apsūdzības, tomēr kopš tā laika ir atteicies no šī solījuma. Viņš ir attēlojis sevi kā netaisnības upuri, kas jautājuma izlemšanu vēlas uzticēt tieši tautai.

Republikāņu partijas vadībai pirmdien ir paredzēts apspriest Fijona kandidatūru, tomēr pats politiķis ir noraidījis iespēju, ka partija viņu varētu atsaukt.

“Manas kandidatūras atsaukšana novedīs pie strupceļa labējos un centru,” uzsvēra konservatīvais politiķis.

Pirms tam svētdienā viņš atbalstītājiem atvainojās par skandālu, tomēr pauda pārliecību, ka tiks atzīts par nevainīgu.

Viņš paziņoja, ka uz mītiņu Trokadero skvērā ieradušies 200 000 cilvēku, lai arī aģentūras AFP reportieri lēsa, ka to skaits varētu būt vairāki desmiti tūkstoši. Policijas informācija liecina, ka skvērā var satilpt 40 000 cilvēku.

Bijušais Francijas ārlietu ministrs Alēns Žipē piektdien lika saprast, ka varētu kļūt par konservatīvo kandidātu, ja Fijons izstāsies no cīņas. Žipē svētdien ierakstīja tviterī, ka pirmdien nāks klajā ar paziņojumu.

Svētdien publiskotā sabiedriskās domas pētījumu kompānijas “Kantar-Sofres” aptaujā noskaidrots, ka Žipē kvalificētos prezidenta vēlēšanu otrajai kārtai, ja viņš kandidētu Fijona vietā.

Tomēr kandidātus vēlēšanām pieteikt var tikai līdz 17.martam.

Jau vēstīts, ka pret Fijonu celtās apsūdzības par dzīvesbiedres viltus nodarbināšanu parlamentā, un policija ceturtdien veica kratīšanu Fijona mājās Parīzē.

Francijas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta notiks 23.aprīlī, bet otrā kārta paredzēta 7.maijā.

Vēl gada sākumā pēc uzvaras priekšvēlēšanās Fijons atradās līderpozīcijās, taču izceļoties skandālam, viņa pozīcijas tikušas stipri iedragātas, uz aptaujas liecina, ka viņam vairs nav cerību iekļūt vēlēšanu otrajā kārtā, kurā, visticamāk, sastapsies galēji labējās Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna un centristu kandidāts Emanuels Makrons.

 


Foto: reuters

youtube icon
Abonēt youtube