Zviedrijas ģenerālprokurora vietnieks Hanss Īrmans sestdien apstiprinājis, ka aizdomās par dienu iepriekš pastrādāto teroraktu aizturēts 39 gadus vecs Uzbekistānas pilsonis.

Preses konferencē Īrmans tomēr atteicās apstiprināt, ka aizturētais sociālajos medijos būtu paudis atbalstu teroristiskajam grupējumam “Islāma valsts” vai citiem islāma ekstrēmistu grupējumiem.

Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka aizdomās turamā mobilais tālrunis un viņa sociālo mediju konti joprojām tiek pārbaudīti.

Kā preses konferencē savukārt paziņoja Zviedrijas policijas priekšnieks Dans Eliasons, policija ir “pārliecināta”, ka aizturētais ir “īstā persona”, kura piektdien ar nolaupītu kravas automašīnu ietriecās vienā no Stokholmas lielveikaliem.

“Izmeklēšanas gaitā aizdomas ir pastiprinājušās,” norādīja Eliasons, piebilstot, ka tomēr nevar izslēgt arī citu personu iesaisti terorakta organizēšanā.

Komentējot iepriekš medijos izskanējušas ziņas, ka autofurgonā, kas tika izmantots terorakta pastrādāšanā, atrasts spridzeklis, policijas priekšnieks apstiprināja, ka uziets tajā “neiederīgs priekšmets”.

Tomēr Eliasons norādīja, ka pagaidām nav zināms, vai tas ir spridzeklis, un ka turpinās tā pārbaude.

Tajā pašā laikā Zviedrijas Drošības policijas (“Säpo”) priekšnieks Anderss Tornbergs atzina, ka aizdomās turamais jau iepriekš esot nonācis drošības iestāžu uzmanības lokā, taču ne pēdējā laikā.

Tonbergs piebilda, ka Zviedrijas varasiestādes šobrīd izmeklēšanā sadarbojas arī ar citu valstu attiecīgajiem dienestiem, taču sīkākus paskaidrojumus atteicās sniegt.

Kā ziņots, piektdien Stokholmā kādā lielveikalā, kas atrodas parasti ļaužu pilnā gājēju ielā, ietriecās kravas automašīna, nogalinot četrus un ievainojot 15 cilvēkus, tostarp divus bērnus. Deviņi no ievainotajiem joprojām atrodas slimnīcās.

“Säpo” atzinusi, ka tas bijis apzināti sarīkots uzbrukums.

Tomēr atbildību par teroraktu līdz šim neviens vēl nav uzņēmies.

 


Foto: Reuters

Saistītās tēmas: AutofurgonsZviedrija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube