Šodien plkst. 19 “Dirty Deal Teatro” (DDT) būs skatāma pirmizrāde režisora Valtera Sīļa un dramaturga Matīsa Gricmaņa sadarbībā tapušajai jaunības traģēdijai “Būt nacionālistam”, aģentūru BNS informēja DDT sabiedrisko attiecību vadītāja Elīna Ķempele.

Izrādes pamatu veido dramaturga Gricmaņa pirms vairākiem gadiem gūtā pieredze, nonākot darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam, un notikumi, kas viņu līdz šim karjeras punktam noveda. Kā skaidro Ķempele, izrāde ir patiess stāsts par pieaugšanu, jaunības ideālu un pārliecību rašanos, kā arī personības transformēšanos.

Ķempele stāsta, ka laiks, kurā notiek izrādes stāsts, ir neilgi pirms 10.Saeimas sasaukuma, kad pārstāja pastāvēt “Tautas partija”, izveidojās partija “Vienotība” un savu uzvaras gājienu uzsāka radikālā spārna nacionālisti.

“Man nav viegli šo stāstu stāstīt. Jo man kaut kā šķiet, jūs domāsiet, ka es gribu jūs par kaut ko pārliecināt. Es zinu, ka daudzi nacionālisti mani uzskatīs par nodevēju, to es nevaru ietekmēt, bet mērenāki cilvēki mani uzskatīs par radikāli. Tas nekas. Es nejūtos vairs ne kā nodevējs, ne kā radikālis – vismaz nozīmē, kādā šis vārds tiek lietots politikā un reliģijā. Esmu pieņēmis savu dzīvi un savu pagātni, kāda tā ir, ar visiem tās melnākajiem brīžiem” – stāsta izrādes dramaturgs Gricmanis.

Izrāde “Būt nacionālistam” ir viens Latvijas valsts simtgades programmas notikumiem.

Foto: Dirty Deal Teatro

Saistītās tēmas: Būt nacionālistamDirty Deal TeatroIzrādeTeātris

youtube icon
Abonēt youtube