Ar Andra Kalnozola iestudējumu “Kazanova”, kura pirmizrāde gaidāma 26. maijā, Latvijas Leļļu teātra repertuārā atgriežas izrādes pieaugušajiem!

Marionešu izrādē, kurā netiks ielaisti skatītāji, jaunāki par 16 gadiem, galveno lomu atveido Jaunā Rīgas teātra aktieris Ģirts Krūmiņš, izrādes vizuālo noformējumu veidojis Purvīša balvas laureāts – mākslinieks Andris Eglītis un leļļu māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, savukārt pikantā stāsta noskaņas ar dzīvās mūzikas palīdzību palīdzēs variēt The Sound Poets čelliste Undīne Balode.

Džakomo Kazanova dzīvojis 18. gs pārmaiņu laikā. Bijis abats Venēcijā, jurists Neapolē, loterijas direktors Parīzē, cietumnieks, trimdinieks, spiegs, fantasts, mūziķis, aktieris, mistiķis, literāts un galu galā cilvēks ar atvērtu sirdi un dvēseli, kurā bija vieta visam un visiem. Kazanova nepazina robežas – ne ģeogrāfiskās, ne garīgās. Mūsu uzdevums ir godīgi pastāstīt par šo moderno eiropieti.

Par izrādes moto radošā komanda izvēlējusies paša Kazanovas teiktos vārdus: “Es paziņoju savam skatītājam, ka liktenis mani ir pamatoti sodījis par visu to labo un ļauno, ko esmu savas dzīves laikā paveicis, tāpēc man ir tiesības sevi uzskatīt par brīvu cilvēku. Visu mūžu esmu bijis savu jūtu vergs, izjutu baudu, nepārtraukti dzīvojot nepareizi, un mans vienīgais mierinājums bija tas, ka es godīgi atzinu savas vājības un grēkus. Es pat smejos par tiem, un, ja vien Jūs esat labsirdīgs, es aicinu Jūs smieties kopā ar mani.”

Tuvākās izrādes: 26., 28. maijā, 7., 8. jūnijā

 


 facebook

Saistītās tēmas: IzrādeKazanovaTeātris

youtube icon
Abonēt youtube