Latvija nosoda uzbrukumus parlamenta deputātiem Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē, aģentūru BNS informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM atzina, ka Latvija ar bažām seko notikumiem saistībā ar uzbrukumiem parlamenta deputātiem Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē.

“Latvija stingri nosoda jebkāda veida vardarbību un aicina uz mieru un savaldību. Valsts atbildīgajām institūcijām ir jānodrošina miers un kārtība, lai demokrātijas un parlamentārie procesi var notikt bez traucējumiem,” uzsver ministrijā.

ĀM aicina visus politiskos spēkus respektēt 2016.gada decembra parlamenta vēlēšanu rezultātus un turpināt dialogu, lai atbilstoši konstitūcijai izveidotu stabilu valdību un turpinātu demokrātisko reformu procesu.

“Konstruktīvs politiskais dialogs ir vienīgais risinājums krīzes pārtraukšanai. Tas ir svarīgi ne tikai Maķedonijas, bet arī visa reģiona stabilitātei,” uzsvēra ĀM.

Jau ziņots, ka demonstranti ceturtdien ieņēma Maķedonijas parlamenta ēku, šādi atbilstoši pašu skaidrojumam protestējot pret negodīgo balsojumu parlamenta spīkera vēlēšanās.

Pēc haotiskajiem notikumiem, kas izraisījās, parlamenta zālē iekļūstot bijušā premjerministra Nikolas Gruevska partijas VMRO-DPMNE atbalstītājiem, opozīcijas līderis Zorans Zaevs bija redzams asinīm klātu seju.

Demonstranti galvaspilsētā Skopjē pulcējas mītiņos kopš decembra parlamenta vēlēšanām, kas noslēdzās bez skaidra viena politiskā spēkā pārsvara. Demonstranti protestē pret ierosināto Zaeva sociāldemokrātu un etnisko albāņu koalīciju, ko viņi uzskata par draudu valsts nacionālajai vienotībai.

Decembrī notikušajās vēlēšanās VMRO-DPMNE uzvarēja ar nelielu balsu pārsvaru, bet nespēja atjaunot koalīciju ar etnisko albāņu partijām. Tad iejaucās sociāldemokrāti un ieguva albāņu atbalstu, solot piešķirt albāņu valodai oficiālas valsts valodas statusu.

Foto: Boris Grdanoski/AP Photo

youtube icon
Abonēt youtube