Pēc tam, kad modes un izklaides centru “Rīga Plaza” atstās Somijas lielveikalu ķēdes “Prisma” veikals, “Rīga Plaza” iecerējusi veikt rekonstrukciju hipermārketa zonā, kur patlaban atrodas “Prisma” veikals.

Viņa vēl nevarēja norādīt rekonstruējamās zonas platību, kā arī datumu, kad “Prisma” atstās centra telpas, taču piebilda, ka rekonstrukcijas darbus paredzēts sākt šī gada rudenī.

Spickus atklāja, ka “Rīga Plaza” vadība patlaban jau sākusi darbu pie jauna pārtikas preču operatora piesaistes centram.

“Patlaban plānojam modes un izklaides centra “Rīga Plaza” hipermārketa zonas globālu rekonstrukciju, un darbi tiks sākti šī gada rudenī. Tāpat, protams, strādājam pie jauna pārtikas tirgotāja piesaistes, par ko noteikti vēl informēsim. Par termiņiem patlaban komentārus sniegt nevarēsim,” sacīja “Rīga Plaza” pārstāve.

Jau vēstīts, ka Somijas koncerns “Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta” (SOK) nolēmis izbeigt “Prisma” lielveikalu darbību Latvijā un Lietuvā, jūnijā slēdzot visus veikalus abās valstīs, pavēstīja koncerna pārstāvji.

Kompānijā norādīja, ka komercdarbību iecerēts izbeigt kontrolētā veidā, un procedūra sāksies maija sākumā ar izpārdošanām. “Prisma” pildīs saistības pret piegādātājiem un pakalpojumu sniedzējiem.

Pēc SOK pārstāvju teiktā, mazumtirgotāji Latvijā un Lietuvā ir veikuši lielus ieguldījumus iepriekšējos gados, līdz ar to mazumtirdzniecības veikalu kvadrātmetri ir samērā plaši salīdzinājumā ar iedzīvotāju skaitu un patērētāju pirktspēju. Tāpat “Prisma” veikala izmantošanas aizliegšana Rīgā, Deglava ielā un priekšlaicīga nomas līguma izbeigšana ir būtiski pavājinājusi “Prisma” darbību Latvijā.

Pagājušā gada laikā slēgti divi no pieciem “Prisma” veikaliem. Patlaban Rīgā ir atvērti trīs veikali – “Prisma Plaza”, “Prisma Sporta” un “Prisma Imanta” -, taču slēgti ir “Prisma Deglava” un “Prisma Domina”.

Vienlaikus SOK plāno turpināt darbu Igaunijā, kur ir astoņi “Prisma” veikali, un Sanktpēterburgā, kur ir 16 “Prisma” veikali. SOK mērķis ir palielināt tirgus daļu un veikalu skaitu abās valstīs.

Kā ziņots, ķēdes “Prisma” lielveikalu Latvijā īpašnieces AS “Prisma Latvija” apgrozījums pērn bija 35,33 miljoni eiro, kas ir par 32,2% mazāk, bet uzņēmuma zaudējumi pērn bija 9,921 miljons eiro, kas ir par 8,5% mazāk nekā 2015.gadā, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmuma apgrozījums 2015.gadā bija 52,098 miljoni eiro, bet zaudējumi – 9,147 miljons eiro.

AS “Prisma Latvija” ir reģistrēta 2006.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 7 450 800 eiro. “Prisma Latvija” vienīgais īpašnieks ir SOK, kas dibināts 1904.gadā. SOK ir daļa no “S Group” uzņēmumu grupas, kura nodarbojas ar mazumtirdzniecību, degvielas tirdzniecību, viesnīcu biznesu, autotirdzniecību, lauksaimniecību un dārzkopību.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, centru “Rīga Plaza” pārvalda SIA “CPB Real Estate Services”, kuras apgrozījums pērn bija 1,098 miljoni eiro, bet peļņa – 23 883 eiro. SIA “CPB Real Estate Services”, kas līdz 2016.gada 22.decembrim darbojās ar nosaukumu “CBRE”, dibināta 2007.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. SIA “CPB Real Estate Services” pieder SIA “CPB Holding”, kas savukārt pieder Dānijas kompānijai “Elkjaerholm Invest” – 50% un Santai Rozenkopfai – 50%.

Saistītās tēmas: PrismaRekonstrukcijaRiga PlazaTelpas

youtube icon
Abonēt youtube