Šodien plkst.17 ar mākslinieku grupas “F5” izstādi “F5 kkk (klubu klipu kolekcija)” tiks atklāta jaunā “Rixc” galerija Rīgā, Lenču ielā 2, aģentūru BNS informēja pasākuma organizatori.

Izstādē tiks prezentēta agrīnā perioda (1997-2001) video klipu kolekcija, kuras pamatā ir video materiāli “vīdžejošanai”. Šīs VHS kasetēs ierakstītās video “cilpas” tika izmantotas “F5 VJ” sesijās dažādos elektroniskās klubu mūzikas pasākumos.

“F5” mākslinieki ir Līga Marcinkeviča, Ieva Rubeze, Mārtiņš Ratniks, Ervīns Broks un Renārs Krūmiņš. Mākslinieku grupa ir pārstāvējusi Latviju nozīmīgās starptautiskās mākslas skatēs – 2005.gadā “Venēcijas biennālē” Itālijā ar projektu “Tumsas spuldze” un 2002.gadā Sanpaulu biennālē Brazīlijā ar projektu “Baudi jauko nakti!”.

Galerijas atklāšanā vakara gaitā uzstāsies arī Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas jauno mediju mākslinieki “Void” un Artis Kuprišs, kā arī mākslas apvienība “Zeme – Gaiss” un Uldis Hasners.

Audiovizuālā apvienība “Void” (Reinis Naļivaiko un Artūrs Kalvāns) sadarbībā ar komponistu Kurpšu veidos improvizētas kosmiskas elektroniskas kompozīcijas ar deju mūzikas elementiem. Savukārt Cēsu kasešu žokeju apvienība “Zeme – Gaiss”, zem kuras nosaukuma slēpjas skaņu režisors Andrejs Matvejs un gleznotājs Armands Kanaviņš strādā ar mūsdienās gandrīz izzudušajiem analogajiem informācijas nesējiem, piemēram, audio lentām, audio kasetēm un video kasetēm.

Izstāde “F5 kkk (klubu klipu kolekcija)” “Rixc” galerijā būs apskatāma līdz 20.jūnijam, bet pati galerija Lenču ielā būs atvērta visu gadu paralēli jau esošajai “Rixc” galerijai 11.novembra krastmalā 35.

 


 

Saistītās tēmas: F5galerijaRIXC

youtube icon
Abonēt youtube