Pasaule patlaban nonākusi pie bīstamas robežas un ir jāizšķiras, vai attiecību saasinājums tiks turpināts, vai arī sāksies to normalizēšana, šodien partijas “Saskaņa” līdera Jāņa Urbanoviča organizētajā konferencē “Baltijas forums” sacīja Krievijas prezidenta palīgs Igors Levitins.

“Pasaule ir nonākusi pie bīstamās robežas. Situācija nonākusi pie Krievijas un Rietumu attiecību saasināšanās, un no ekspertiem ir atkarīgs, kā tas tiks risināts. Visas problēmas nevar atrisināt, bet vajag solīti pa solītim virzīties prom no bīstamās robežas,” sacīja Levitins.

Viņš apgalvoja, ka Krievija atbalsta dialogu un viena no Maskavas prioritātēm ir konstruktīvs dialogs starp Vašingtonu un Maskavu.

“No šī dialoga ir atkarīga gan Sīrijas un Tuvo Austrumu problēmu risināšana, gan starptautiskā terorisma apkarošana, gan citu problēmu risināšana. Jāizdara izvēle, vai vēl vairāk padziļināt saspīlējumu, vai tomēr sākt augšupceļu no patlaban sasniegtā zemākā punkta Krievijas un Rietumu attiecībās,” uzsvēra Levitins.

Viņš pauda viedokli, ka 25 gadu laikā nav izdevies radīt jaunu Eiropas drošības arhitektūru, nav izdevies pretoties terorismam, migrācijas krīzei. Levitins arī norādīja, ka Krievijai un Rietumiem ir dažādi priekšstati par to, kā risināt krīzi, taču jāmeklē kādi kopīgi risinājumi.

 


Attēls: wikimedia

Saistītās tēmas: LevitinspasauleRobeža

youtube icon
Abonēt youtube