34% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas pietiekami daudz, secināts pētījumā “Mana aptieka & Apotheka Veselības indekss” par Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējumu.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, iedzīvotāju īpatsvars, kas norāda, ka pietiekami nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, šogad samazinājies par 9%.

Vienlaikus 37% aptaujāto uzskata, ka ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas nedaudz par maz, 26% – krietni par maz, savukārt 1% uzskata, ka ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas pārāk daudz.

Pētījumā secināts, ka sievietes un gados vecāki iedzīvotāji biežāk cenšas ikdienā pārvietoties ar kājām. Ikdienā ar kājām pārvietojas 44% Latvijas iedzīvotāju.

18% iedzīvotāju regulāri brauc ar velosipēdu, turklāt pētījumā atklājies, ka riteņbraukšana ir iecienītāka tieši jauniešu vidū.

Tāpat pētījuma dati liecina, ka mājās vingro 17% iedzīvotāju. Mājās biežāk vingro sievietes, savukārt vīrieši izvēlas sporta zāles apmeklēšanu. Sporta zāles populārākas ir arī gados jaunāku cilvēku vidū.

Vienlaikus pētījumā atklājies, ka 29% aptaujāto regulāri neveic sportiskas aktivitātes.

Pētījums tapis sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Pētījuma laikā aprīlī tika aptaujāti 1003 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pirmais “Mana aptieka & Apotheka Veselības indekss” pētījums tika veikts pērn.

Foto: iStock

Saistītās tēmas: fiziskas aktivitātesLatvijaPētījums

youtube icon
Abonēt youtube