Latvijas tenisistei Aļonai Ostapenko par uzvaru Francijas atklātā čempionāta sieviešu vienspēļu turnīrā prēmijā plānots izmaksāt 28 458 eiro, šodien lemts Nacionālajā sporta padomē.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs, prēmiju saņems ne tikai sportiste, bet arī viņas trenere – mamma Jeļena Jakovļeva. Viņai plānots piešķirt naudas balvu 50% apmērā no Ostapenko paredzētās balvas, proti, 14 229 eiro.

Kopumā divu prēmiju izmaksai, visticamāk, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tiks lūgts piešķirt 42 687 eiro, ieskaitot nodokļus.

Saskaņā ar pašreizējiem Ministru kabineta notikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru, Ostapenko sasniegumu prēmijas izmaksai nevar virzīt kā izcilu sasniegumu sportā noteikumu izpratnē. Ostapenko sasniegums tiks sasaistīts ar tā ietekmi uz Latvijas pozitīvas starptautiskās atpazīstamības veicināšanu.

Severs skaidroja, ka naudas balvas apmērs noteikts pēc analoģijas ar esošajiem noteikumiem, kas paredz, ka par izcīnīto Pasaules čempiona titulu sportistam piešķirama naudas balva 28 458 eiro apmērā. Šāda balva pavasarī piešķirta arī bokserim Mairim Briedim.

Jautājumu izskatīšanai valdībā plāno virzīt jau uz nākamo Ministru kabineta sēdi.

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube