SIA “Glesum Investments” ir pārsūdzējuši Rīgas apgabaltiesas lēmumu par 35% kapitāldaļu arestu, kas tika uzlikts jūlija sākumā, aģentūru LETA informēja “Arēna Rīga” valdes priekšsēdētājs Ģirts Krastiņš.

“Arēna Rīga” 100% kapitāldaļu turētājs un īpašnieks ir “Glesum Investments”, kas 2013. gadā halli iegādājās no “Rietumu Bankai” piederoša grupas uzņēmuma “AR Entertainment Limited”, veicot apmaksu pilnā apmērā. Darījums noritēja starptautiski atzītu auditoru uzraudzībā un to atļāva veikt Konkurences padome. “Rietumu Bankas” grupas uzņēmumam “AR Entertainment Limited” bija tiesības pilnā mērā rīkoties ar šo īpašumu, un tādējādi “Glesum Investments” nekādi nav saistāms ar vēsturisko uzņēmuma akcionāru īpašnieku savstarpējo strīdu, atzīmēja Krastiņš.

Tāpat viņš norāda, ka “Arēna Rīga” norobežojas no šī, ar viņiem nesaistītā konflikta.

Arēnas darbība netiks traucēta šī procesa dēļ.

Laikraksts “Latvijas Avīze” iepriekš rakstīja, ka jūlija sākumā 35% “Arēnas Rīga” kapitāla daļu tika oficiāli reģistrēts arests kā ar kriminālprocesu saistītai mantai, kas iegūta noziedzīgā ceļā. Šo kapitāla daļu kādreizējais īpašnieks Igors Ivanovs ir atbrīvots no ieslodzījuma un tagad spēris pirmos soļus, lai atgūtu savus iespaidīgos īpašumus, no kā viņš tika “atbrīvots” uzreiz pēc apcietināšanas 2008.gadā.

Kopš 2006.gada beigām “Arēna Rīga” bija Ivanova publiski zināmais vērtīgākais īpašums. Viņš no būvuzņēmuma “Merks” 100% SIA “Arēna Rīga” kapitāldaļu iegādājās par 17,61 miljonu eiro. Par šo summu Ivanovs iegādājās gan pašu arēnu, gan arī zemesgabalu 5,8 hektāru platībā un publiski paziņoja, ka gatavojas arēnai piegulošajā teritorijā izveidot Baltijā lielāko izklaides un atpūtas kompleksu.

2008.gada 3.martā Ivanovs tika aizturēts aizdomās par savas sievas Ellas Ivanovas slepkavības organizēšanu un divas dienas vēlāk viņu ar tiesas lēmumu oficiāli apcietināja. Savukārt mēnesi vēlāk ar atsauci uz “Lursoft” datubāzi “Baltic Screen” informēja, ka aizturēšana un apcietināšana Ivanovam nav traucējusi nedēļu vēlāk atbrīvoties no tolaik viņam piederošajiem 35% kapitāla daļu “Arēnā Rīga”.

Publiskie dati tobrīd rādīja, ka par šo kapitāla daļu jauno īpašnieku ir kļuvis Ivanova ilggadējais kompanjons Genādijs Bondariks. Iepriekš Bondarika īpašumā bija 25% “Arēnas Rīga” kapitāla daļu, bet no 11.marta atbilstoši Uzņēmumu reģistra datiem to apjoms bija palielinājies līdz 60%.

Jau tolaik radās jautājums – kā, atrodoties apcietinājumā, Ivanovs spējis noorganizēt kapitāla daļu nodošanu savam kompanjonam. Ne “Arēnas Rīga” vadība, ne Bondariks nekādus komentārus nesniedza, savukārt Uzņēmumu reģistrs skaidroja – informāciju par uzņēmuma īpašnieku maiņu reģistrā iesniedz SIA valde, tā ka, ja Ivanovam būtu laikus ienācis prātā kapitāla daļas nodot drošākās rokās, šīs maiņas formālā reģistrēšana varēja būt notikusi arī pēc viņa apcietināšanas.

Rīgas apgabaltiesa Ivanovam 2009.gada nogalē piesprieda 12 ar pusi gadu cietumsodu, bet ar “Arēnas Rīga” īpašumtiesībām tupinājās publiski neizskaidrotas darbības, vēsta “Latvijas Avīze”.

Jau 2007.gadā par jaunu lielu “Arēnas Rīga” līdzīpašnieku caur SIA “Arēna Invests” bija kļuvusi nezināmiem īpašniekiem piederošā Kiprā reģistrētā “Grantox Consult Limited” ar 30% kapitāla daļu. Bondarika dzīvesbiedres Jeļenas Bondarikas daļa no 25% bija samazinājusies līdz 10%, bet Ivanova savus 15% kapitāldaļu bija zaudējusi vispār.

Savukārt 2009.gada decembra beigās jau visi 100% “Arēnas Rīga” kapitāla daļu pārgāja Kiprā reģistrētās “AR Entertainment Limited” īpašumā, savukārt 2013.gada septembra sākumā tie nonāca SIA “Glesum Investments” rīcībā. Kopš 2015.gada augusta šīs SIA vienīgais īpašnieks ir pazīstamais uzņēmējs, ar gāzes biznesu saistītais bijušais Valsts drošības komitejas štata darbinieks Juris Savickis.

Tas nozīmē, ka līdz ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirkņa 3.jūlija lēmumu par aresta uzlikšanu mantai tieši 35% no Savickim netieši piederošajām “Arēnas Rīga” kapitāla daļām tagad ir uzlikts arests kā “ar kriminālprocesu saistītajai mantai, kas ir iegūta noziedzīgā ceļā un atrodas pie citas personas”. Nepieciešamā nodrošinājuma summa ir 6,17 miljoni eiro.

Kā vēsta “Latvijas Avīze”, kriminālprocess sākts šogad 28.aprīlī par “iespējamu krāpšanas faktu no, iespējams, Genādija Bondarika puses, viltojot dokumentus par Ivanovam piederošo SIA “Arēna Rīga” kapitāla daļu atsavināšanu, un zvērinātas notāres puses, izsniedzot viltotu universālpilnvaru pārstāvēt un brīvi rīkoties ar Ivanovam piederošo mantu”. Savukārt pats Ivanovs kriminālprocesā atzīts par cietušo.

Laikraksta rīcībā esošie dokumenti, kas ir bijuši pamatā kriminālprocesa sākšanai, rāda, ka 2008.gada marta sākumā notikusī Ivanovam piederējušo “Arēnas Rīga” 35% kapitāla daļu pāriešana Bondarika īpašumā ir notikusi, izmantojot primitīvu shēmu, kuras pamatā, iespējams, bijis aprēķins, ka Ivanovs no cietuma nekad neiznāks un nekādas pretenzijas neizvirzīs.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube