Neskatoties uz to, ka valsts amatpersonas publiskajā telpā laiku pa laikam pieminējušas nākamgad iespējamo pāvesta Franciska vizīti Latvijā, līdz šim nekādu jaunumu nav un tiek gaidīta atbilde no Vatikāna uz iepriekš izteikto ielūgumu, aģentūrai LETA norādīja Valsts prezidenta kancelejā.

Savukārt Ārlietu ministrijā (ĀM) atturējās komentēt iespējamo pāvesta vizīti Latvijā, un norādīja, ka vairākas vizītes šobrīd atrodas sagatavošanas stadijā, tomēr katra vizīte atsevišķi netiek komentēta. Arī Tieslietu ministrija (TM) aģentūrai LETA skaidroja, ka šajā sakarā tai nav nekādu jaunumu.

Tomēr valsts amatpersonas laiku pa laikam publiskajā telpā pieminējušas iespējamo pāvesta vizīti. Arī šonedēļ Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”, runājot par nākamā gada budžeta līdzekļa pieprasījumiem, norādīja, ka saistībā ar gaidāmo pāvesta vizīti, valdībai būs jālemj par finanšu līdzekļu piešķiršanu Aglonas bazilikai.

Jau vēstīts, ka Kučinskis šī gada martā, Romā, piedaloties audiencē pie pāvesta Franciska, atkārtoti uzaicināja viņu apmeklēt Latviju 2018.gadā, kad tiks atzīmēta valsts dibināšanas simtgade.

Arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepriekš aicināja pāvestu Francisku nākamgad apmeklēt Latviju. Piedāvājums tika izteikts šī gada maijā, tiekoties ar Svētā Krēsla valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu.

Foto: vatican publicitātes foto

Saistītās tēmas: Pāvests Francisks

youtube icon
Abonēt youtube