Latvijas basketbola izlasi, kas jau trešdienas rītā atgriezās no Eiropas čempionāta, sagaidīja aptuveni 100 līdzjutēju.

Tāpat starp sagaidītājiem bija ap 30 mediju pārstāvjiem, novēroja aģentūra LETA.

No amatpersonām izlasi sagaidīja vien Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins. Ar komandu neieradās tās lielākā zvaigzne Kristaps Porziņģis.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas izlase otrdienas vakarā Stambulā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā ar rezultātu 97:103, zaudēja Slovēnijai. Tādējādi latviešiem neizdevās pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas sasniegt Vecā kontinenta meistarsacīkšu pusfinālu.

Latvijas izlase Eiropas čempionātu noslēgs piektajā vai sestajā pozīcijā, kas būs augstākais rezultāts pēc neatkarības atjaunošanas, jo iepriekš tā divreiz spējusi būt astotā.

Jau novembrī Latvijas izlase sāks 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru, kura pirmajā kārtā spēkosies ar Zviedriju, Turciju un Ukrainu. Izlasei šīm sacensībām, visticamāk, būs jāgatavojas jauna galvenā trenera amatā – jau iepriekš bija skaidrs, ka ārzemju klubos strādājoši speciālisti nevarēs trenēt valstsvienību spēlēs sezonas laikā.

“Ar valstsvienības treneri un visu kolektīvu noslēdzām līgumu uz noteiktu ciklu. Bagatskim šobrīd nav spēkā esoša līguma ar klubu, kas gan ilgi nebūs jāgaida, ņemot vērā viņa darba kvalitāti,” aģentūrai LETA pauda Voins. “Bagatskis sagatavošanās procesā atteica vairākiem klubiem, kuri nebūtu ļāvuši veikt ar darbu izlasē.”

Bagatskis Latvijas izlases galvenā trenera amatā bija kopš 2010.gada, kad valstsvienība bija veikusi ievērojamu sastāva pārbūvi.

“Esam apmierināti ar Bagatska darbību jau kopš tā brīža, kad viņš pārņēma izlasi. Toreiz tā nebija pašā labākajā stāvoklī,” atceras Voins.

“Šajā čempionātā izlases sniegums bija ļoti kvalitatīvs un izveidojusies labs produkts. Cits jautājums ir vai visiem spēlētājiem izdevās realizēt savas ambīcijas sasniegtā rezultāta ziņā,” par šo Eiropas čempionātu teica Voins. “Esam pateicīgi basketbolistiem, kuri veltīja vasaru, gatavojoties un aizstāvot Latvijas izlasi. Viņi parādīja ļoti augstvērtīgu sniegumu. Domāju, ka komanda nākotnē vēl sasniegs augstāko līmeni.”

Jau vēstīts, ka Ainara Bagatska trenētā komanda Eiropas čempionātā guva piecas uzvaras septiņos mačos.

Saistītās tēmas: BasketbolsLatvijas Basketbola izlase

youtube icon
Abonēt youtube