Dēļ atsevišķu koalīcijas biedru paustā atbalsta Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa priekšlikumam izbeigt nepilsoņa statusa piešķiršanu bērniem, valdība nekritīs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” teica nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Viņš atzina, ka tas ietekmē valdības stabilitāti, tašu nav iemesls, lai kristu valdība.

Bērziņš piebilda, ka šo situāciju var risināt, un nacionālās apvienības mērķis nav aiziet no koalīcijas.

Politiķis norādīja, ka pašreizējā situācija “Vienotībā” kopumā destabilizē situāciju valdībā.

Kā ziņots, Vējonis iesniedzis Saeimai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”. Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

“Latvija ir demokrātiska un mūsdienīga Eiropas valsts, un ir jāpieliek visas pūles, lai turpinātu Latvijas valsti attīstīt un stiprināt. Latvijas izglītības sistēma spēj sagatavot un audzināt krietnus, godprātīgus un atbildīgus cilvēkus, kas ir Latvijas patrioti un kam ir stingra piederība Latvijai,” uzsver Vējonis. Pēc likumprojekta pieņemšanas izmaiņas attiektos uz aptuveni 50 līdz 80 jaundzimušajiem gadā. 2016.gadā nepilsoņa statuss tika piešķirts 52 bērniem.

“Vienotības” Saeimas frakcijas deputāti, kuri tagad pārstāv partiju “Kustība Par!”, plāno atbalstīt Vējoņa iniciatīvu, lai arī iepriekš valdošās koalīcijas partijas vienojās to noraidīt nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) iebildumu dēļ.

Tikmēr VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA pauda viedokli, ka šāds atsevišķu “Vienotības” frakcijas deputātu balsojums arī tiks uzskatīts par koalīcijas līguma pārkāpumu.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube