Spīķeru koncertzālē šodien plkst.16 tiks pasniegti Ministru kabineta (MK) un Kultūras ministrijas (KM) Atzinības raksti 20 personām par ar izciliem sasniegumiem Latvijas kultūras dzīvē, aģentūru LETA informēja ministres padomniece Ginta Bormane.

Atzinības rakstus svinīgajā pasākumā pasniegs kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Pasākumā godinās aktierus Gunāru Placēnu, Juri Strengu, kinorežisoru Vari Braslu un kinooperatoru Miku Zvirbuli, tēlnieku Ojāru Feldbergu, kā arī dramaturgu Paulu Putniņu un arhitektu Andri Kronbergu.

MK un KM pateicības un atzinības apliecinājumus saņems arī scenogrāfs un gleznotājs Juris Dimiters, mākslas zinātnieki Laima Slava, Aija Nodieva un Eduards Kļaviņš, Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja Ieva Romanova, dzejniece Lija Brīdaka, baleta solists un horeogrāfs Modris Gipmanis, habilitētais vēstures zinātņu doktors Andrejs Vanags, ilggadējā Restauratoru biedrības priekšsēdētāja Dace Čoldere un restauratore Aida Podziņa, rakstniece un tulkotāja Anna Žīgure, žurnālists un rakstnieks Juka Rislaki.

Tāpat MK Atzinības rakstu saņems KM investīciju attīstības nodaļas bijušais vadītājs Indriķis Builis, kurš pašaizliedzīgi strādājis, lai Nacionālā bibliotēka kļūtu par Latvijas Gaismas pili.

“Mūsu valsts simtgades priekšvakarā ir svarīgi apzināties, ka ikkatrs no mums ar savu ikdienas darbu un idejām veido Latviju, kas paliks mantojumā nākamajām paaudzēm. Ministru kabineta balva katru gadu tiek pasniegta tām lielajām Latvijas personībām, kas ar savu pašaizliedzīgo darbu katru dienu dara un rada mūsu valsti labāku un stiprāku, atstājot paliekošas pēdas Latvijas kultūrtelpā. Esmu no sirds pateicīga šiem dižajiem cilvēkiem, kuri mūs iedvesmo un palīdz augt nākotnes talantiem,” akcentēja Melbārde.

Saistītās tēmas: atzinībaKultūras Ministrija

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube