Pirmdien, 27.novembrī, restorānā “The Beginnings” norisinājās Latvijas mūzikas industrijas attīstībai nozīmīgs notikums – Latvijas mūzikas digitālā Top 100, saīsināti “Digitop100”, prezentācija.

 

“Digitop100” pirmo reizi Latvijā pēc oficiāliem datiem atspoguļos Latvijas mūzikas klausītāja gaumi un Latvijā populārāko mūziku digitālajā vidē, apkopojot iknedēļas datus no pasaules lielākajām legālajām mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformām kā Spotify, Deezer, Itunes u.c.. 2018.gada 27.janvārī Olimpiskajā centrā “Ventspils” norisināsies grandiozs šovs “Digitop100”, kurā klātienē būs iespējams dzirdēt Latvijas populārākos dziedātājus un grupas, kā arī ārvalstu viesus, kuru kompozīcijas būs iekļuvušas Latvijā straumētākās mūzikas sarakstā. Šovs tiks translēts tiešraidē televīzijas kanālā “TV3” un platformā www.tvplay.lv. Biļetes uz koncertšovu 27.janvārī jau pieejamas Biļešu Servisā – www.bilesuserviss.lv. Sākot ar šī gada 2.decembri un turpmāk katru sestdienas rītu plkst. 11:00 radio “StarFM” ēterā ar “Digitop100” aktualitātēm iepazīstinās Oskars Lepers. Tops tiks publicēts arī vietnē www.digitop100.lv.

“Digitop100” vadītājs Oskars Lepers, atklājot prezentācijas pasākumu uzsvēra, ka šis būs pirmais oficiālais mūzikas ierakstu pārdošanas tops Latvijā. Par projekta ieceri un potenciālajiem ieguvumiem Latvijas klausītājam pastāstīja projekta producente un idejas autore Elita Mīlgrāve (LaMPA valdes priekšsēdētāja). LaIPA starptautisko datu apstrādes specialists Raitis Zgirskis atklāja “Digitop100” informācijas apkopošanas pamatprincipus un datu avotus, ko nodrošina “Ranger Computers” (Lielbritānija) pēc starptautiskā mūzikas ierakstu kompāniju asociācijas “IFPI” pasūtījuma. LaIPA izpilddirektore Liena Grīna norādīja, ka LaIPA kā organizācija rūpējas par pašmāju fonogrammu īpašnieku reģistrēšanu un korektu datu apstrādi, kopumā akcentētjot gan vietējās nozīmes, gan starptautisko datu līmeni, kas apjoma un nozīmes ziņā padara “Digitop100” par līdz šim nebijušu notikumu Latvijas mūzikas industrijā. “All Media Baltics” vadītāja Latvijā Baiba Zūzena pastāstīja par “StarFM” un “TV3” redzējumu un iesaisti šajā projektā, par “Digitop100” nozīmi medijos, kā svarīgu projekta pievienoto vērtību norādot legālu mūzikas straumēšanas veidu popularizēšanu, kā arī izteica cerību, ka šāda projekta izveide dos jaunas iespējas Latvijas mūziķiem un radīs lielisku TV šovu. Digitālo mediju eksperts un aģentūras ”New Black” vadītājs Artūrs Mednis atzinīgi novērtēja projekta ideju un tā lomu digitālo mediju kontekstā. Savukārt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs uzrunāja klātesošos ar personīgu stāstu par mūzikas klausīšanos, atklāja līdzšinējo Ventspils pilsētas dalību pašmāju mūzikas notikumos un šī gada piedāvājumu projektam “Digitop100” atrast mājvietu tieši Ventspilī,  kas sasaistās ar Ventspils pilsētas nākotnes redzējumu.

Pasākuma atmosfēru uzbūra Dj 24k (Jānis Ķirpis), kas atskaņoja iepriekšējās nedēļas Top 100 aktualitātes.

Prezentācijas vieta tika simboliski izvēlēta jaunā projekta palaišanas pasākumam– restorāns “The Beginnings” kā jauns sākums un aktīvā pilsētnieka dzīvesveida trends. Prezentācijas viesiem tika piedāvāts gards un veselīgs launags – daudzveidīgas veģetāras uzkodas, zaļais kviešu zelmeņa “šampanietis”,  īpašais “Digitop100” smūtijs, kā arī veselīga dzīvesveida piekritēju hits dzērienu izvēlē- kurkumas zelta latte, kas šobrīd Latvijā pieejama ekskluzīvi tikai “The Beginnings” restorānos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saistītās tēmas: Digitop100Elita Mīlgrāvemūzika

youtube icon
Abonēt youtube