Elita Mīlgrāve. Foto: Facebook @Elita Mīlgrāve

Uzņēmēja un producente Elita Mīlgrāve uzrakstījusi autobiogrāfiju “Mikrofons” – grāmatu veido vaļsirdīgi atklāti stāsti, kas atspoguļo autores celmlauža dabu, neatlaidību, dzīvessparu sasniegt virsotnes savās dzīves misijās un arī piedzīvotos zaudējumus gan biznesā, gan personīgajā dzīvē.

Caur atmiņu stāstiem atainoti aizkulišu notikumi un aprakstīti piedzīvojumi ar ievērojamām personībām Latvijas mūzikas industrijā. Nozīmīga daļa no grāmatas ir bagātais un vēsturiski vērtīgais fotogrāfiju klāsts, kuru atlasīšana, kā apgalvo pati autore, bija gandrīz tik pat ietilpīgs darbs kā grāmatas uzrakstīšana.

Apjomīgajam 416 lappušu darbam savus ceļa vārdus devuši Guntars Račs, Aija Auškāpa un Klāss Vāvere. “No atmodas laika pirmsākumiem līdz mūsu dienām – mazā Latvijas mūzikas biznesa vēstures grāmata, enciklopēdija un iedvesmas avots tiem, kuri gatavi mesties nezināmajā un gūt panākumus,” saka Guntars Račs.

“Šis ir “Learning by doing” jeb Latvijas pirmās šovbiznesa paaudzes stāsts, kam Elita ir vislabākais piemērs. Ja ar šodienas zināšanām un pieredzi varētu sākt vēlreiz, kļūdu būtu mazāk, panākumu vairāk, tomēr pieredzi atņemt nevar un tā ir un paliek mūsu dzīves lielākais skolotājs, ” pauž Aija Auškāpa.

“Tas bija sen, bet Elita 17 gadus bija mana tiešā priekšniece. Mēs esam arī strīdējušies, un no biroja blakus istabas esmu redzējis brīžus, ko viņa pilnīgi noteikti būtu gribējusi atstāt citiem neredzamus. Bieži esmu iedomājies par to, kādu cenu viņa maksā par visu sasniegto, par nacionālā šovbiznesa (cik lepni tas skan!) granddāmas statusu. Esmu redzējis iekšējas un ārējas pārvērtības, bez kurām šie rēķini noteikti nebūtu nokārtojami. Bet tikai izlasot viņas grāmatu, sapratu, ka Madonas pašdarbnieces ceļš līdz Latvijas mūzikas industrijas spožumam un postam ir bijis daudz garāks un sarežģītāks nekā biju domājis. Arī to, cik daudz šajos kaimiņistabā pavadītajos gados man palicis nenojausta, ” saka Klāss Vāvere.

Autore ir dzimusi un uzaugusi Madonā, un grāmatā ir izlasāmas arī Elitas bērnības un skolas laiku atmiņas, tāpēc 10. martā grāmatas atvēršana notiks Madonas kultūras namā. Tāpat ar autori martā būs iespējams tikties vairākās bibliotekās: 11. martā Kuldīgā, 12. martā Liepājā, 13. martā Jūrmalā, 14. martā Jelgavā, 15. martā Ogrē. Grāmatas lasījumu tūrē Elitas stāstījumus papildinās grupas “Atspulgi” muzikālie priekšnesumi.

Grāmatas “Mikrofons” maketu un vāka dizainu veidojusi Katrīna Vasiļjevska, vāka foto autore Olga Solovjova, redaktore Inga Žolude. Sākot no 11. marta, grāmata būs pieejama lielākajās grāmatnīcās visā Latvijā, taču grāmatu jau iespējams pasūtīt iepriekšpārdošanā.

Lasiet arī:  Ekstrasense atklāj septiņas Visuma sūtītas zīmes, ka mīļotais cilvēks ir tev īstais

Lasiet arī:  No gliemeža par adītājām tramvajā – soctīklos iesmej par Rīgas satiksmes jauno logo

Lasiet arī: Kuldīdzniece, uzticoties krāpniekiem, zaudējusi vairāk nekā 160 000 eiro

Lasiet arī: Stradiņu ķilda: ierosina kriminālprocesu par projekta dokumentu nolaupīšanu

Lasiet arī: Kā tagad dēvēsim Maskačku? Soctīklos iesaka variantus, daži – īpaši amizanti

Lasiet arī: Skatītāja pēc bijušā Dailes teātra aktiera Zalaka stāvizrādes vēršas drošības dienestā

Lasiet arī: Lielā pieprasījuma iedvesmota, Magone piedāvā 8. marta sveicienus; cena – cita!

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: autobiogrāfijaElita MīlgrāveGrāmataMikrofons

youtube icon
Abonēt youtube