Rīgas mērs Nils Ušakovs, kurš pārstāv politisko partiju ”Saskaņa” un ir Rīgas domes deputāts, kārtējo reizi atteicies medijiem sniegt savus komentārus. Šoreiz – saistībā ar nelāgajiem 29. novembra pasākuma ”Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!’ notikumiem.

Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi un viņa pārstāvēto partiju ”Vienotība” satrauca Izglītības, kultūras un sporta departamenta lēmums aizliegt pasākumā uzstāties Kristai Burānei, ja viņa neveiks korekcijas saturā, respektīvi, to necenzēs.

Viņa Ķirša citējums no šorīt iesniegtā ziņojuma:

”VIENOTĪBAS Rīgas domes deputātu frakciju satrauca izskanējusī informācija, ka foruma dalībniece Krista Burāne, kura savu uzstāšanos foruma programmas ietvaros bija plānojusi veltīt tādām iedzīvotāju kustībām kā Pilsēta cilvēkiem, PAR kokiem Rīgā, Lielo Kapu draugi u.c., šorīt pa telefonu ir saņēmusi norādījumus no Izglītības, kultūras un sporta departamenta neuzstāties ar sagatavoto runu un cenzēt tās saturu, ja viņa vēlas saglabāt iespēju uzstāties foruma ietvaros.”

Latvijas Republikas Satversmes 100. pants:

Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.

Pēc Ķirša domām Rīgas dome, kurā lielākoties darbojās ”Saskaņas” pārstāvji, klaji apdraudot demokrātiju, kas Latvijā ir stingri aizliegta. Ķirsis un ”Vienotība” aicināja Ušakovu atvainoties Burānei par šādu precedentu, jo tikusi apdraudēta personas vārda brīvība un demokrātijas principu ievērošana.

Ušakovs atteicās sniegt komentārus LTV saistībā ar radušos situāciju.

 

Saistītās tēmas: Latvijas likumdošanaNils UšakovsSaskaņa

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube