Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinājis likumu par 2018.gada budžetu, kā arī ar to saistītos likumus.

Kā aģentūru LETA informēja oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” pārstāve Santa Sāmīte, kopā ir izsludināti 30 likumi. 25 pavadošie likumi izsludināti šodien, taču atlikušie četri – 29. novembra un 1. decembra laidos.

Izsludinātie normatīvie akti publicēti “Latvijas Vēstnesī”.

Prezidents jau aizvadītajā nedēļā izsludināja vairākus likumus no tā dēvētās budžeta paketes.

Kopumā Saeima, lemjot par budžetu, 22.novembrī un 23.novembrī pieņēma 30 likumus – valsts budžetu, vidēja termiņa budžeta ietvara likumu, grozījumus 26 likumos un vēl divus jaunus likumus.

Nākamā gada valsts budžeta likumā ieņēmumi plānoti 8,75 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi – 8,95 miljardu eiro apmērā. Nākamā gada budžetā lielākais līdzekļu pieaugums ir paredzēts veselības aprūpei, savukārt aizsardzības jomas budžets sasniegs NATO prasītos 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Nākamgad budžeta ieņēmumi plānoti par aptuveni 725 miljoniem eiro lielāki nekā pērn, bet izdevumi par aptuveni 624,8 miljoniem eiro lielāki.

Lielākais finansējuma pieaugums nākamgad paredzēts jomām, kas noteiktas kā prioritātes – veselības aprūpei, demogrāfijas sekmēšanai, iekšējās un ārējās drošības veicināšanai, kā arī autoceļu sakārtošanai.

Maksimālais valsts parāds 2018.gada beigās plānots 10,25 miljardu eiro apmērā, turklāt finanšu ministrs nākamgad varēs valsts vārdā sniegt galvojumus 35 956 620 eiro apmērā. Tāpat finanšu ministrs varēs dzēst valsts aizdevumus 40 897 907 eiro apmērā likvidētajiem uzņēmumiem vai komercsabiedrībām.

IKP prognoze 2018.gadam noteikta 28,359 miljardu eiro apmērā. Nākamgad pieļaujamais vispārējās valdības budžeta deficīts būs 1% no IKP.

Saistītās tēmas: 2018. gada budžetsRaimonds Vējonis

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube