Izvēloties ceļojuma galamērķi, 65% Latvijas ceļotāju cenšas izvairīties no tādiem reģioniem, kur notiek terorakti vai kuriem raksturīgas dabas katastrofas, liecina jaunākais “Latvia Tours Ceļojumu indekss”.

Vienlaikus piektdaļa (22%) aptaujāto norādīja, ka viņu ceļojumu plānus šāda veida informācija neietekmē, uzskatot, ka šādas problēmas uz viņiem neattiecas. Tikmēr 13% bija grūti pateikt, vai terorakti vai dabas katastrofas ietekmē to ceļojumu galamērķu izvēli.

Analizējot vīriešu un sieviešu sniegtās atbildes, aptaujas laikā secināts, ka sievietes teroraktu un dabas katastrofu iespējamība ceļojumu laikā satrauc vairāk. Proti, sieviešu vidū apstiprinoši uz šo jautājumu atbildēja 72%, bet vīriešu – 58% jeb par 14 procentpunktiem mazāk aptaujāto. Savukārt, ja vērtē aptaujas rezultātus dažādās vecuma grupās, secināms, ka visvairāk par šādiem starpgadījumiem satraucas personas vecumā no 15 līdz 34 gadiem (73%), bet vismazāk – iedzīvotāji vecumā no 64 līdz 74 gadiem (50%).

Visbiežāk bažas par nemierīgu reģionu apmeklēšanu pauduši aptaujātie, kuru ienākumi ir augsti (570 eiro un vairāk uz vienu ģimenes locekli mēnesī) vai vidēji augsti (no 350 eiro līdz 499 eiro uz vienu ģimenes locekli mēnesī). Vidējo ienākumu kategorijā apstiprinoši uz jautājumu atbildējuši vidēji 70% iedzīvotāju. Tikmēr iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem (199 eiro un mazāk uz vienu ģimenes locekli mēnesī) vidū apstiprinoši uz jautājumu atbildējusi vien puse. Minētā tendence tiek saistīta ar personu iespēju atļauties ceļot, kas pamudina uz nopietnāku jautājuma izsvēršanu.

Ceļojumu aģentūras SIA “Latvia Tours” direktore Ieva Keiša norādīja, ka ir cilvēcīgi saprotams iedzīvotāju satraukums jautājumos, kas saistāmi ar personīgās drošības apdraudējumu. “Tāpēc tūroperatori, rūpējoties par klientu labsajūtu, piedāvā apdrošināšanas iespējas, kā arī populāros tūristu galamērķos vienmēr tiek nodrošināta pastiprināta teritorijas apsardze, un tie uzskatāmi par apmeklētājiem drošiem,” sacīja Keiša.

Viņa arī skaidroja, lai arī apstākļi dažādās pasaules malās mēdz būt neprognozējami, ne vienmēr iespējams “apturēt dzīves ritējumu” vai atteikties no sapņa par ceļošanu. “Tas, ko varam darīt – rūpīgi sekot līdzi pieejamai informācijai un veikt ieteicamos drošības pasākumus,” uzsvēra ceļojumu aģentūras direktore.

Ceļojot ieteicams ņemt vērā Ārlietu ministrijas ieteikumus – tūristi, kas dodas uz nemieru skartiem reģioniem, tiek aicināti izvairīties no pasākumiem, kas pulcē lielus cilvēku pūļus, īpaši, ja tas saistāms ar dažāda veida demonstrācijām.

Aptauja veikta 2017.gada septembrī un tajā piedalījās 1003 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visos Latvijas reģionos.

“Latvia Tours Ceļojumu indekss” apkopo informāciju par Latvijas iedzīvotāju noskaņojumu, viedokli un attieksmi pret dažādiem ar ceļošanu saistītiem jautājumiem. Tas izveidots sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Šis ir trešais Ceļojumu indekss.

Saistītās tēmas: ceļojumiLatvijas iedzīvotāji

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube