Nenoliedzami, neparastākā dziesma šī gada “Supernova” finālā ir Madaras Fogelmanes “Esamība”. Dziesma latviešu valodā ar čella skaņām un kā sava veida lūgšana. Uz pārējo fona viņa atšķiras un sarunā ar portālu ritakafija.lv mūziķe atklāj, ka tieši atšķirīgais skanējums būs viņas lielākais trumpis ceļā uz Eirovīziju.

 

Šonedēļ lielākā daļa “Supernova” finālistu pulcējās LTV, lai filmētos gaidāmā konkursa reklāmas rullīšos. Principā atpakaļ ceļa vairs nav un visiem dalībniekiem jābūt pilnā kaujas gatavībā. Jau labu laiku savas domas par mūsu “Supernova” dalībniekiem dažādos topos un blogos izsaka arī Eirovīzijas fani ārzemēs. Lielu uzmanību piesaistījusi arī vienīgā fināla dziesma latviešu valodā ar nosaukumu “Esamība”, kuru izpilda Madara Fogelmane. Portāls ritakafija.lv izķēra viņu uz nelielu sarunu par un ap “Eirovīziju”.

 

Kā tu nonāci līdz “Supernova” konkursam?

  • Kā es nonācu “Supernovā” (domā). Ļoti skaisti dzīvojot Amsterdamā, jo pašlaik tur studēju un rakstu savu mūziku. Es uzrakstīju šo dziesmu, kas ir ļoti personīga man un tai pat laikā ar ļoti universālu vēstījumu ikvienam pasaulē. Es nevarēju atrast labāku veidu par “Supernova” konkursu, kā dalīties ar šo skaņdarbu ar pārējo pasauli.

Runājot par studijām Amsterdamā, vai tu tur arī uzstājies vietējai publikai?

  • Es arī uzstājos tur Amsterdamā. Es tur studēju un tieku aicināta uz koncertiem. Esmu uzstājusies Amsterdamā ar mūziku latviešu valodā, bet kaut kā nav sanācis to darīt Latvijā. Un tagad es uz to eju, lai uzstātos arī šeit Latvijā.

Tu “Supernova” konkursā startēsi ar dziesmu latviešu valodā, kā tev liekas – Eiropa tai ir gatava un šo dziesmu sapratīs?

  • Es domāju, jā! Jau šobrīd ir ļoti daudz labu atsauksmju no ārzemēm. Kā es esmu dzirdējusi komentārus no profesionāļiem, tad valoda, kurā es šo dziesmu pasniedzu, ir ļoti plūstoša un cilvēkus emocionāli uzrunā šīs dziesmas skanējums.

Runājot par skanējumu – uz skatuves tu uzstāsies spēlējot instrumentu (čellu) vai tas nav riskants izaicinājums?

  • Noteikti, tas man ir izaicinājums. Ar to es nodarbojos un tas tomēr ir mans aicinājums. Tieši šāda veida mūzika arī ir daļa no manas būtības un tām emocijām, kuras es gribu nodot tālāk cilvēkiem. Šī dzīvā skaņa ir arī daļa no pašas dziesmas dvēseles. Un, manuprāt savādāk es nemaz nevarētu uzstāties.

Pieņemsim, tu tiec tālāk uz lielo Eirovīziju, kas tev ir svarīgāk dziesma vai šovs?

  • Vismaz manā gadījumā tā noteikti būs dziesma uz kuru es centīšos likt uzsvaru. Varbūt citos priekšnesumos ir nepieciešami šovi un skatuves efekti, manā gadījumā galvenās vērtības ir dziesma un viņas melodiskais skanējumus. Tieši emocionāli un vienkārši caur dvēselisku melodiju es centīšos aizpildīt savu priekšnesumu.

Kas tad īsti būs sagaidāms “Supernova” no tevis uz skatuves?

  • Vienkāršība un elegance. Es cilvēkus gribu uzrunāt ar zināmu askētismu un dvēselisku melodiju.

Vai tu pēti šī brīža atsauksmes par “Supernova” konkursu, kā vērtē tavu dziesmu, ko saka par konkurentiem?

  • Jā, pētu, jo tas ir interesants. Te pat nav runa par konkurentiem, jo katrs dalībnieks piedalās ar dziesmu un savu vēstījumu, kas viņam ir īpašs. Tomēr, jā, es pētu atsauksmes, ko runā par “Supernova” kopumā. Prieks, ka viens no prestižākajiem Eirovīzijas fanu blogiem nosaucis manu dziesmu starp saviem favorītiem. Un man pašai ir liels pārsteigums, ka neskatoties uz to, ka dziesma ir latviešu valodā, tai ir diezgan liels atbalsts ārzemēs.

Labi – tu tiec uz Portugāli pārstāvēt Latviju, kas būs galvenais vēstījums par Latviju, ko tu mēģināsi nodot Eiropai?

  • Ka mums ir ļoti sirsnīgi un dvēseliski cilvēki. Mums ir ļoti plaša kultūra. Un mūsos ir dabiskums un mēs ļoti bieži esam roku rokā ar dabu. Taču, galvenais vēstījums- mēs Latvija esam lielisku mūziķu zeme.

Foto: Lauris Vīksne publicitātes foto

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube