Nu jau kādu laiku esam sākuši piemērot medicīnas nozari atbilstoši mūsdienu prasībām un pacientiem kompensējamo zāļu iegādei tiek izsniegtas e-receptes. Un pēc to ievades sistēmā atliek vien doties uz aptieku ar pasi vai ID. Izklausās mūsdienīgu un ērti. Tiesa dažu cilvēku piedzīvotais aptiekās liecina par pretējo. Sociālajā tīklā facebook.com ar visai absurdu situāciju saistībā ar e-recepti dalījās pazīstamā producente Žaklīna Cinovska. Portāls ritakafija.lv skaidro, kas īsti vainīgs pie šādiem pārpratumiem?

 

“Stāvot aptiekā pirms manis cilvēks aptiekārei sniedz personas apliecību un saka: Man.. te.. ee-….

Aptiekāre pārķer tekstu;- Āaa, jā, e- elektroniskā recepte?!

-Jā.

Aptiekāre aiziet. Atnāk ar kastītēm: -Jums asins spiedienam, ja? -Jā , atbild pircējs.

Aptiekāre naski un intensīvi klabina datoru, pircējs redzu bāls un smagi elpo.

Gaidām visi.

Pēkšņi aptiekāre: -Bet zilās receptītes numuru Jūs zināt?? -Kādas zilās receptes? Šī tak ir e- recepte!

– Nē, mums ,redziet, te vajag ievadīt papīra receptes numuru!!!

Ir pulkstenis pirms 8 vakarā, domāju, kas būs ar mani.

Pircējs, knapi izdveš, ..: Bet man asinsspiediens… varbūt varat pārdot man vismaz vienu… vienu tableti, vai kā….vai ko iedot citu…

– Mums vajag zilās receptes numuru. Te tā nav. Kāds kļūdījies. Nākošais!

Lieki piebilst, kad arī manai e- receptei bija kaut kāda kļūda un arī tiku naivi un laipni norāta, ka Jūs paši ,redziet vainīgi, mums te jāievada zilās receptes numurs.

Pircējs pirms manis bāls kā krīts, streipuļodams devās prom. Man, paldies Dievam, bija spēka vēl pajautāt, varbūt ir kas līdzīgs bezrecepšu!

PROTAMS!! Un, protams, mazāk efektīgs un vairāk dārgāks.

Ceru, pirms manis pircējs izdzīvos līdz rītam, tpu tpu tpu, un es arī, bet tās šausmas , kas dzirdamas ap miljoniem vērto e- recepšu sistēmu kļūdām…

Sakiet, Anda Čaksa kundze, es atvainojos, bet vai Jūs dzelzsbetonā industriju vadāt vai cilvēku, savas tautas, savu iedzīvotāju veselību aprūpi?? Vai tiešām pēc tik daudziem starpposma e sistēmas gadījumiem aptiekāriem nevar dot kādas pielaides, atkāpes dēļ šādām pagaidu sistēmas kļūdām? Nedz pirms manis pircējam, nedz man nebija vajadzīgi nedz halucigēnie trankvilizatori, nedz kādas citas apreibinošas vielas saturoši medikamenti. Vai šāda aptiekāru burta kalpa iebiedēšana Jūs pašu nebiedē, Čaksas kundze?,” savu sašutumu par piedzīvoto pauda Cinovska.

Portāls ritakafija.lv devās uz tuvējo aptieku, lai noskaidrotu, kas vainojams pie šādas absurdas situācijas. Kā paskaidroja aptiekāri e-recepte vai nu ir vai nu nav (zilās receptes zālēm). Un nav nepieciešams pacientam zināt savu recepšu kodu. Ja ārsts ir noformējis e-recepti, tad tā jau ir sistēmā. Visdrīzāk šajā situācijā īsti nav ticis galā tieši aptiekārs. Tāpēc visprātīgāk būtu bijis doties ar savu ID vai pasi uz citu aptieku.

 

Saistītās tēmas: Aptiekase-recepteŽaklīna Cinovska

youtube icon
Abonēt youtube