Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien seko māsas Kendijas piemēram un atrodas desmitniekā pēc Lillehammerē notiekošā Pasaules kausa (PK) sezonas priekšpēdējā, astotā, posma vīru sacensību pirmā brauciena.

Aparjods pēc pirmā brauciena atrodams astotajā pozīcijā, par 0,213 sekundēm atpaliekot no vadībā esošā itāļa Dominika Fišnallera.

Kā vēstīts, viņa māsa Kendija Aparjode sestdien dāmu sacensībās izcīnīja desmito vietu, labāko desmitniekā Pasaules kausa ietvaros iekļūstot pirmoreiz karjerā.

Vēl 11.pozīcijā pēc pirmā brauciena ir Inārs Kivlenieks, kurš līderim zaudē 0,247 sekundes, kamēr Artūrs Dārznieks ieņem 23.vietu, atpaliekot par 0,586 sekundēm.

Vīriem pirmajā braucienā otro rezultātu uzrādīja titulētais vācietis Fēlikss Lohs, kamēr trešais ir Volfgangs Kindls no Austrijas.

Otrajam braucienam starts tiks dots plkst.11.55. Sacensības tiešraidē translē kanāls “Best4Sport TV”.

Kristers Aparjods gan iepriekš jau bijis desmitniekā un šīs sezonas pirmajā posmā Īglsas trasē izcīnīja septīto vietu. Savukārt Kivlenieks sezonas labāko rezultātu sasniedza Altenbergā, kad bija desmitais, kamēr Dārznieks šosezon pirmajā desmitniekā nav iebraucis.

Posms noslēgsies ar Sprinta kausu, kas sāksies plkst.13.45. Tajā piedalīsies 15 labākie sportisti no katras disciplīnas.

Kā vēstīts, brāļu Andru un Jura Šicu kamaniņu divnieks sestdien izcīnīja ceturto vietu, kamēr Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš bija piektajā pozīcijā. Savukārt sieviešu sacensībās Kendija Aparjode izcīnīja desmito vietu, Ulla Zirne ierindojās 13.pozīcijā, kamēr Elīza Cauce ieņēma 15.vietu.

Līdz ar to abi Latvijas divnieki un visas trīs dāmas kvalificējās Sprinta kausam, kurā sportisti cīnās par punktiem Pasaules kausa kopvērtējumā.

Iepriekšējie divi Pasaules kausa etapi Latvijas sportistiem nebija pārāk veiksmīgi. Vispirms Kēnigszē trasē neviens Latvijas sportists individuāli netika desmitniekā un stafetē tika ieņemta vien sestā vieta, bet pagājušajā nedēļā Oberhofā desmitniekā tika vienīgi piekto vietu guvusī brāļu Andra un Jura Šicu divnieku ekipāža, tomēr komandu stafetē tika sasniegts sezonas labākais rezultāts, izcīnot otro vietu.

Šo posmu izlaiž Kristena Putina un Imanta Marcinkēviča ekipāža, kas jau atgriezusies Latvijā, lai gatavotos nākamnedēļ Siguldā gaidāmajam Eiropas čempionātam. Siguldā arī noslēgsies Pasaules kausa sezona.

Oberhofas posmā sākas cīņa par starta grupām Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, kur Latviju pārstāvēs desmit kamaniņu braucēji. Ja netiks piedzīvotas kādas veselības problēmas, uz Dienvidkoreju dosies visi Latvijas sportisti, kuri startē Lillehammerē.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis gada izskaņā Siguldā lauza plaukstu, kas viņam liegs piedalīties februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Pēc komandas iekšējās atlases jau iepriekš bija zināms, ka vīru vieniniekos Phjončhanā startēs Aparjods un Kivlenieks, kamēr Rozītim un Dārzniekam pēc pieciem Pasaules kausa posmiem un divām kontrolsacensībām bija teju identisks rezultāts, bet Olimpiādē Latviju varēs pārstāvēt vien trīs vīru vieninieki.

Latvijas kamaniņu braucējiem līdzšinējā sezona nav izvērtusies tāda kā vēlētos, vienīgo reizi uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos latviešiem kāpjot vien piektajā etapā, kad Leikpleisidas trasē ASV trešo vietu Sprinta kausā izcīnīja brāļi Andris un Juris Šici.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube