Pirms 60 gadiem vienkārša ideja radīt plastmasas klucīšus ar  pauguriņiem  kļuvusi par vienu no visaizraujošākajām  rotaļlietām pasaulē – par mums tik labi pazīstamo LEGO klucīti. Kopš tā laika rotaļas  LEGO rada nebeidzamu būvēšanas prieku, sniedzot ikkatram bērnam iespēju atjautīgās rotaļās veidot pašam savu pasauli. Par godu 60 gadu jubilejai ir iznācis LEGO īpašais atmiņu komplekts, kas ļauj atgriezties bērnībā mūsdienu vecākiem. 

1949. gadā LEGO Group uzsāka plastmasas klucīšu ražošanu, bet tikai pēc deviņiem gadiem, 1958. gadā, tika radīts LEGO klucītis, kādu to pazīstam šodien. Pagāja vairāki gadi, kuru laikā tika veikti neskaitāmi mēģinājumi, lai radītu leģendāro klucīša dizainu, kurš kopš tā laika vairs nav ticis mainīts. Unikālais dizains, bezkompromisa fokuss uz kvalitāti un drošību pēdējo sešu dekāžu laikā nodrošina to, ka divi LEGO klucīši, kas izgatavoti ar 60 gadu starpību, joprojām var tikt savienoti.

LEGO klucītis ir pierādījis savu ilgmūžību ar lielisko kvalitāti, bezgalīgo iespēju radīt ko jaunu un nebeidzamo rotaļāšanās prieku. Darbošanās ar LEGO ir pievilcīga visām paaudzēm un ir tikpat jautra, aizraujoša un saistoša kā 1958. gadā, joprojām iedvesmojot būvētāju, radītāju un sapņotāju paaudzes ar rotaļu spēku. Kamēr LEGO Group pastāvīgi rada jaunas idejas rotaļām, sākotnējā misija nekad nav mainījusies – būvēt bērnu nākotni ar rotaļu un iztēles palīdzību. Mūsu klientu apkalpošanas komandas katru gadu saņem tūkstošiem sirdi sildošas vēstules no jaunajiem LEGO cienītājiem, kas pastāvīgi atgādina par mūsu misiju. Šeit ir tikai daži no piemēriem:

 

 

Fakti par LEGO klucīti:

LEGO dibinātājs Ole Kirks Kristiansens (Ole Kirk Kristiansen) radīja pirmos klucīšus 1949. gadā un nosauca tos par automātiski savienojamajiem klucīšiem. Četrus gadus vēlāk klucīšu vārds tika mainīts uz LEGO Mursten (LEGO klucīši – dāņu valodā), un tie tika izgatavoti piecās krāsās – baltā, sarkanā, dzeltenā, zilā un zaļā.

Oriģinālie klucīši bija dobi, tāpēc to savienošana bija ierobežota. Bērni varēja būvēt dažādas konstrukcijas, taču tās sabruka, ja tika pārvietotas vai apgāztas. Kamēr bērni spēlējās ar dobajiem klucīšiem, darbs pie savienošanas spēju uzlabošanas kļuva intensīvāks, līdz 1958. gadā tika pilnveidots tāds LEGO klucīšu dizains, kādu to zinām šobrīd.

Interesanti fakti:

•Seši “2×4” LEGO klucīši var tikt savienoti vairāk nekā 915 miljonos veidu

•Ja tiktu uzbūvēta kolonna no aptuveni 40 miljardiem klucīšu, tad tā sasniegtu Mēnesi

•Veidnes, kas tiek izmantotas LEGO® elementu ražošanai, sasniedz precizitāti līdz 0.004 mm – tas ir mazāk nekā cilvēka viena mata platums. Šī precizitāte ir tas, ko mēs saucam par savienošanas spēju

•Ražošanā izmantoto krāsu skaits: 60+

•Dažādu ražošanā izmantoto LEGO elementu skaits (ieskaitot visus LEGO klucīšu veidus un citus elementus): 3700+

Īpašais jubilejas komplekts!

Saistītās tēmas: 60 gadiLEGO

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube