Valsts ieņēmumu dienests (VID), veicot kontroles pasākumus, jaunajos kases aparātu modeļos ir konstatējis vairākas būtiskas neatbilstības tehniskajām prasībām portālu ritakafija.lv informēja VID konsultante komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Aļona Zandere. 

 

Atbilstības pārbaudes institūcija SIA “Ernst & Young Baltic” minētajiem kases aparātiem ir atsaukusi izsniegtos atbilstības apliecinājumus. Lietotāji, kuri jau ir iegādājušies un uzstādījuši šos kases aparātus, varēs turpināt tos lietot, tostarp pārvietot uz citu struktūrvienību vai pastāvīgo darbības vietu līdz jaunas atbilstības pārbaudes pabeigšanai un apliecinājuma par atbilstību tehniskajām prasībām izsniegšanai. Reģistrēt jaunus kases aparātus, kas atbilst iepriekš minētajiem modeļiem, uz sava lietotājvārda nebūs iespējams.

Tiklīdz neatbilstības tiks novērstas, apkalpojošiem dienestiem būs jāveic lietotāju rīcībā esošo kases aparātu modeļu uzlabojumi. Atbilstoši normatīvajā regulējumā noteiktajam, apkalpojošais dienests ir atbildīgs par iekārtu, to konstrukciju, programmu un plombu atbilstību likumā noteiktajām prasībām.

 

Saistītās tēmas: Kases aparātiVID

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube