Vakar, 20.februārī, starptautiskā operācijā, kuras ietvaros vienlaikus veiktas vairākas kratīšanas gan Latvijā, gan Lielbritānijā, aizdomās par cilvēku tirdzniecības organizēšanu darbam Lielbritānijā aizturētas kopā piecas personas – divi vīrieši un trīs sievietes. Jāatzīmē, ka četras no aizdomās turētajām personām aizturētas Latvijā. Tiesa lems par Latvijas valsts piederīgo izdošanu tiesāšanai Lielbritānijā, portālu ritakafija.lv informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Simona Grāvīte. 

 

Vakar Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar izmeklētājiem no Lielbritānijas veica aizturēšanas operāciju Rīgas reģionā, aizturot četrus Latvijas valsts piederīgos aizdomās par tā saukto “mūsdienu vergu” vervēšanu darbam Lielbritānijā.

Aizturēšanas veiktas jau iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, kad 2017.gadā gan Lielbritānijā, gan Latvijā tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 154.1 panta trešās daļas par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi organizēta grupa. Toreiz jau tika ziņots, ka 2017.gada 12.septembrī Lielbritānijā par cilvēku tirdzniecību tika aizturētas sešas personas un konstatēti desmit iespējamie tā sauktie “mūsdienu vergi” no Latvijas.

Turpinot izmeklēšanu uzsāktajos kriminālprocesos, tika pieņemts Apvienotās Karalistes tiesas Eiropas apcietinājuma lēmums par personu izdošanu tiesāšanai Lielbritānijā, kā arī izveidota apvienotā Latvijas un Lielbritānijas izmeklēšanas grupa. Un vakar VP ONAP sadarbībā ar Lielbritānijas policiju veica vairākas kratīšanas piecās dzīvojamajās mājās Rīgas reģionā. Kratīšanu laikā uzlikts arī arests trim automašīnām un vairākiem īpašumiem, par kuru iespējamo konfiskāciju lems tiesa.

Veikto kratīšanu laikā Latvijā aizturēti četri Latvijas valsts piederīgie – 1993.gadā un 1978.gadā dzimuši vīrieši un 1994.gadā un 1984.gadā dzimušas sievietes. Viena persona, 1985.gadā dzimusi sieviete, aizturēta Lielbritānijā.

Tiesa lems par Latvijas valsts piederīgo izdošanu tiesāšanai Lielbritānijā, kur personas var tik sauktas pie atbildības atbilstoši Lielbritānijas likumdošanā noteiktajam sodam par šādu noziedzīgu nodarījumu.

Foto: human trafficking oficiālais foto

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube