Bijušais Latvijas futbola izlases kapteinis Kaspars Gorkšs piektdien tika ievēlēts par jauno Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidentu.

Gorkšs jau pirmajā balsošanas kārtā saņēma 56 balsis jeb tieši tik daudz, lai kļūtu par LFF vadītāju.

Uz LFF prezidenta amatu bija trīs kandidāti – bez Gorkša arī Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) prezidents Vadims Ļašenko un sporta kluba “Cēsis” prezidents Krišjānis Kļaviņš.

Ļašenko balsošanā tika pie 48 balsīm, bet par Kļaviņu nobalsoja četri LFF biedri.

Balsošanā biļetenus saņēma 110 LFF biedri, bet lai tiktu ievēlēts jaunais prezidents, viņam bija jāsaņem 50%+1 balsi jeb šajā gadījumā 56 balsis, pie kurām Gorkšs arī tika jau pirmajā balsošanas kārtā.

Gorkšs par LFF prezidentu ievēlēts uz diviem gadiem, jo šis bija LFF ārkārtas kongress, bet pēc LFF statūtiem nākamās prezidenta vēlēšanas notiks 2020.gadā.

Pirmā LFF valdes sēde, jau jaunā prezidenta vadībā, notiks 3.maijā, kad tiks lemts arī par Latvijas futbola izlases galvenā trenera amata kandidātiem. Šobrīd uz šo amatu pretendē pieci ārzemju speciālisti, no kuriem viens stāsies atlaistā Aleksandra Starkova vietā.

Līdz ar to amatā Gorkšs nomainīs ilggadējo LFF prezidentu Gunti Indriksonu, kuram piektdien kongresā tika piešķirts LFF Goda prezidenta amats.

Gorkšs ir dzimis 1981.gada 6.novembrī. Viņš valstsvienībā spēlēja no 2005. līdz 2017.gadam, kopš 2008.gada būdams ilggadējs izlases kapteinis.

Futbolista karjeru viņš noslēdza pērn Latvijas kluba “Riga” rindās, bet vēl sezonu iepriekš pārstāvēja “Liepāja”/”Mogo” komandu. Tāpat Gorkšs ilgstoši spēlēja ārzemēs, 2002.gadā pievienojoties Zviedrijas vienībai “Osters”, kā arī pārstāvot šīs valsts klubu “Assyriska”. Pēc Zviedrijas viņš 2005. un 2006.gadā bija Latvijas klubā “Ventspils”, bet tad pārcēlās uz Angliju, pārstāvot “Blackpool”, Londonas “Queens Par Rangers”, “Reading”, Volverhemptonas “Wanderers” un Kolčesteras “United” komandas. Pēcāk Gorkšs spēlēja arī Grieķijas un Čehijas klubos.

Gorkšs ir arī nodibinājuma “K.Gorkša fonds Latvijas futbolam” valdes loceklis, iepriekš bija Latvijas Futbola federācijas pārvaldes modeļa un statūtu revīzijas darba grupas loceklis, kā arī uzņēmumu “Nagame” un “Domaine Allegria” valdes loceklis.

Indriksons LFF vadīja kopš 1996.gada. Iepriekšējo reizi LFF prezidenta vēlēšanas risinājās aizpērn aprīlī. Toreiz Indriksona vienīgais konkurents bija kādreizējais organizācijas preses sekretārs Kļaviņš un esošais prezidents saņēma pārliecinoši vairāk balsu.

 

Ziņo: Almants Poikāns/LETA.

Saistītās tēmas: Kaspars GorkšsLFF

youtube icon
Abonēt youtube