Rūta Gorkša. Foto: Facebook @Rūta Gorkša

“Ar šī brīža acīm es uzskatu, ka šādas attiecības vispār nav iespējams turpināt, kur ir pieļauti sānsoļi, jo pats sānsolis kā tāds notiek jau pēc tam, kad attiecības ir beigušās. Ja ir impulss vai gudrība tās veidot no sākuma, tad tas var izdoties, bet tas nebija mans gadījums, mēs turpinājām turpat, kur beidzām,” TV3 sarunu šovā “Zilonis studijā” norāda mūziķa Mārča Judža bijusī sieva Rūta Gorkša.

Taujāta par Mārča neuzticību attiecībās un saiešanu atkal kopā, Rūta pauž uzskatu, ka šī ir viņas galvenā tēma, runājot par līdzatkarību attiecībās.

Viņa atklāj, ka šādās attiecībās nav apzinājusies sevi, nav spējusi kaut kādās situācijās pietiekoši rīkoties, spraust robežas.

“Domāju, to manu izmisuma vēstuli var ņemt kā tādu piemēru, līdz kam var aizvest šāda nepamanīšana, ka esi līdzatkarīgās attiecībās. Esot tur iekšā, tas nav ieraugāms no malas. Es tikai tagad varu uz to atskatīties. Mūsu attiecību stāžs ir gana garš, tie ir apmēram 18 gadi. Un atskatoties ir diezgan daudz kas skaidrs tapis,” raidījumā atzīst Rūta.

Vaicāta, kā izpaudās morālā vardarbiba, ko Rūta min savā “Facebook” ierakstā, viņa atklāj: “Tās ir sekas kaut kam ilgstošam, divu cilvēku sadursmei domās un ikdienā, un attecībās, mijiedarbībā.” Pēc viņas teiktā, morālā vardarbība sākas brīdī, kad kāds ilgstošās attiecībās sāk nospraust robežu. “Patiesībā tā ir kā tāda vardarbība jau no manis tajā mirklī, ka ilgstoši es esmu ļāvusi kaut kā ar sevi rīkoties un tad pēkšņi pēc “daudzpadsmit” gadiem vairs tā nebūs. Tālāk jau sākās pretreakcija, otra cilvēka nepieņemšana, kā tā, ka tagad būs citādāk pavisam, un tā ir likumsakarīga,” raidījumā teic Rūta.

Taujāta, vai morālā vardarbība bijusi jau laulību pirsmsākumā, viņa uzsver: “Noteikti nē! Varbūt tendences, iezīmes…” Uz jautājumu, vai mēģinājusi Mārcim teikt, cik sāpīga ir šāda vardarbība, Rūta atzīst: “Noteikti centos, mēs runājām, bet, atceroties šīs sarunas, es pieļauju, ka arī es nemācēju pietiekoši labi, pareizi un efektīgi runāt. Tas ir stāsts par to, ka es, visdrīzāk, pārāk maz apzinājos, kas vispār es esmu, es, iespējams, sevi vispār neredzēju, kaut kāda ēna biju, un tad jau tā pretošanās ir tikai tādas infantilas reakcijas.”

Rūta iepriekš raidījumā “Kad viņas satiekas” atzinusi, ka sevi raksturotu kā naivu cilvēku, taču šī situācija parādīja, ka tā dzīvot nevar, jo daudziem nokrita maskas. “Pavisam citādāk skatos uz dzīvi un cilvēkiem, notikumiem, kas mani ietekmē, kam ļauju sevi ietekmēt,” raidījumā teic Rūta.

Runājot par piedzīvoto vardarbību, viņa norāda, ka tādas fiziskas vardarbības, ko varētu pierādīt ar zilumiem un ekspertīzēm, no Mārča Judža puses nebija, taču morālo vardarbību pierādīt ir vēl grūtāk. “Es teiktu – fiziski morālu vardarbību, tādu, kad ir izdarītas pazemojošas kustības,” uzsver Rūta.

Viņa atklāj, ka šī bijusi trešā, noslēdzošā šķiršanās epizode attiecībās ar Mārci. “Es esmu bijusi pozīcijā, kas pieņem atpakaļ un piedod, jo visu laiku bija ģimene, dzīves jēga, veselā ģimene pāri visam,” atklāj Rūta, piebilstot, ka par pēdējo pilienu kļuva izmaiņas pašas būtībā.

“Mēs esam šobrīd šķiršanās procesā, mēs neesam oficiāli vēl šķirti,” atklāj Rūta Judze, piebilstot, ka bērni šobrīd ir viņas aprūpē, un viņa kopā ar trim bērniem dzīvo turpat, kur iepriekš – mājā Siguldā.  Vaicāta, kā šobrīd aizrit viņas ikdiena, Rūta raidījumā atklāj, ka šobrīd mācās dzīvot, kas nav gana viegli. “Tas ir pārspīlēts, ka es neesmu strādājusi algotu darbu, jo caurmērā primārais man vienmēr bija rūpes par bērniem, un jebkas, ko es darīju pa šo laiku, bija tikai tik daudz, lai es varu savienot ar rūpēm par bērniem. Viņi ir trīs, tas nav maz, un tas prasīja no manis diezgan daudz. Lieli mani resursi aiziet dzīves sakārtošanā, lai mana ikdiena izveidojas saprotama. Kārtoju savu dzīvi, mācos dzīvot,” teic Rūta.

Vaicāta, kāpēc pieņēmusi lēmumu publiskot savu ierakstu vietnē “Facebook”, Rūta Judze raidījumā atklāj, ka vairs nav redzējusi citu ceļu un iespēju, kā sevi pasargāt, izņemot publiska paziņojuma publicēšanu “Facebook” lentē, atklājot par ģimenē piedzīvoto vardarbību. “Es būtu ļoti priecīga, ja līdz tam es nebūtu nonākusi,” raidījumā norāda Rūta Judze.

Vaicāta, vai nav jutusi nožēlu pēc sava ieraksta publicēšanas, ņemot vērā, kādu rezonansi sabiedrībā izraisīja minētais ieraksts, Rūta norāda: ‘Noteikti, kā tāds uzplaiksnījums nožēlas [bijušas] vairākkārt, bet tur ir jāmeklē atbilde, kāpēc tā nožēla – vai es nevaru izturēt šo rezonansi, vai es spēšu izturēt, vai es esmu pietiekami stirpa.”

Pēc Rūtas teiktā, viņas mērķis noteikti nebija sabojāt Mārcim karjeru, tas notika milzīgās rezonanses dēļ, kuru viņa neprognozēja. “To es nevarēju prognozēt,” tā Rūta Judze. Tāpat viņa raidījumā norāda: “Es esmu tāds cilvēks, kas uzņemas visas pasaules vainas apziņu ļoti bieži, tas ir diezgan smagi un īstenībā mācos to nedarīt. Katrs uzņemas savas atbildības, un man ir manējās, un es tās ļoti labi saprotu, apzinos, ņemu sev, bet visas neņemšu.”

Taujāta par atpazīstamību un sadzīvošanu ar to pēc minētā ieraksta publiskošanas, Rūta Judze pauž: “Tas bija smags laiks, kāda nedēļa bija diezgan smaga. Tas ir tāds neierasts stāvoklis, neierasta situācija, kurai es nebiju gatava, un man sakrita tā, ka es īsi pēc tam devos ārpus Latvijas, bet īstenībā tas nepalīdz. Es gan nedomāju, ka uz ielas kāds kaut ko atpazīst, man liekas, cilvēku daba ir tāda, ka piecas minūtes tas ir aktuāli, pēc tam es pievēršas atpakaļ sev.”

Vaicāta, ko cerējusi panākt ar minēto ierakstu, Rūta atklāj; “Tam mērķis patiesībā nebija nekāds, tā bija izpausta sāpe publiski, runāšana skaļi par to, kā es jūtos. Iespējams, ka es cietu klusu, runāju ar sevi, ar kokiem un neviens neko nezināja, jo es nācu uz darbu un smaidīju, un biju pilnīgi normāls cilvēks, klusām risināju šos jautājumus attiecīgajās instancēs. Taču bumba vēlās aizvien lielāka.”

Viņa neslēpj, ka sāpējuši apkārtējo viedokļi bez pamata un pierādījumiem, turklāt viņu izbrīnījis, ka šādiem viedokļiem bija iespēja arī nonākt medijos.

 Jau vēstīts, ka, reaģējot uz izskanējušo informāciju par vardarbību ģimenē, grupa “Dzelzs vilks” paziņojusi, ka pieņēmusi lēmumu pārtraukt sadarbību ar savu bundzinieku Mārci Judzi līdz apsūdzības pret viņu pilnībā atspēkojošam un nepārsūdzamam spriedumam vai kamēr tiks noskaidroti neapgāžami fakti, kas apliecina viņa nevainīgumu.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad bundzinieka bijusī dzīvesbiedre Rūta Judze vietnē “Faecbook” publiskojusi garu ierakstu, kurā atklāj savas ģimenes dramatiskās aizkulises un piedzīvoto vardarbību.

Lasiet arī: Sasniedzot 50 gadu slieksni, uzņēmēja Marika Ģederte nomaina uzvārdu

Lasiet arī: Līdz Pasaules čempionātam hokejā 30 dienas; pirmo reizi varēs redzēt pilnīgi visas spēles

Lasiet arī: Apbedīšanas birojs un kopīga partija – kas ir sieviete, kuras vārdu min Lasmaņa draiskošanās skandālā

Lasiet arī: FOTO | Sabiedrības krējums pulcējas uz Ēķa jaunās filmas pirmizrādi

Lasiet arī: Lelde Ceriņa pieredz kultūršoku un pagaršo ļoti apšaubāmas izcelsmes lietas

Lasiet arī:  Kariņš: Atstāju darbu valdībā ar lepnuma un goda sajūtu

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube