Bez noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas iekšējās kontroles sistēmas patērētāju kreditētājam varēs anulēt vai nepiešķirt licenci, paredz Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātie grozījumi noteikumos par speciālo atļauju patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai.

EM norādīja, ka patērētāju kreditētājiem, kuru licencēšanu veic Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), jāizveido noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas iekšējās kontroles sistēma.

Lai to nodrošinātu, noteikumos ietverta norma, kas paredz, ka, lai saņemtu licenci patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai, kapitālsabiedrībai ir jābūt izstrādātai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas iekšējās kontroles sistēmai saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumu.

Minētais tiesiskais regulējums attieksies uz kapitālsabiedrībām, kas vēlas saņemt un kas jau ir saņēmušas licenci patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai. Attiecībā uz patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem, kas patlaban jau ir saņēmuši licenci līdz 2019.gada 1.janvārim būs jāizstrādā iekšējās kontroles sistēma.

Pēc EM aplēsēm noteikumu izmaiņas skars 59 kapitālsabiedrības, kuras ir saņēmušās licenci patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai, kā arī kapitālsabiedrības, kas vēlēsies iegūt licenci.

Iekšējās kontroles sistēmas darbības uzraudzībai, PTAC šogad paredzēti 280 342 eiro, savukārt 2019.gadā un turpmākajos gados – 250 246 eiro. Noteikumos paredzēto funkciju īstenošanai PTAC paredzētās astoņas amata vietas, kas tiks izveidotas, nepalielinot kopējo amata vietu skaitu EM resorā.

 

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Kredīti

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube