Jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidāta izvērtēšanā daudz nopietnāk iesaistīs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un Drošības policiju, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Citskovskis sacīja, ka tas nepieciešams, lai daudz nopietnāk tiktu izvērtēts potenciālo kandidātu reputācijas jautājums, lai gan uz jautājumu, kā konkrēti tiks izmantots minēto iestāžu resurss, Citskovskis neatbildēja.

Jau ziņots, ka VID ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, iepriekš informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Ministre stāstīja, ka patlaban Valsts kanceleja meklē jaunu personāla atlases kompāniju, kuru piesaistīt VID vadītāja amata konkursam. Kad tā būs atrasta, konkursa komisija pārskatīs pretendentu prasību kritērijus, kā arī paredzēs gana daudz laika, lai pretendēti varētu sagatavoties konkursam.

Plānots, ka VID vadītāja amata konkurss varētu tikt izsludināts jūlija beigās vai augusta sākumā, paredzot gana ilgu laiku, lai pretendenti varētu pieteikties. “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” pauda ministre.

Savukārt VID vadītāja pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā norādīja, ka vēl nav izlēmusi, vai pieteiksies VID ģenerāldirektora amata konkursā, jo vispirms vēloties redzēt konkursa nolikumu. Reizniece-Ozola gan piebilda, ka viņa gribētu, lai amata konkursā pieteiktos arī kāds no VID vadības, lai konkursam uzstādītu augstāku latiņu un nodrošinātu lielāku konkurenci.

Aicināta vērtēt situāciju iestādē, Pelēkā pauda gandarījumu, ka kopš 2015.-2016.gada, kad VID bija vērojama iekšējā krīze, patlaban situācija iestādē ir būtiski uzlabojusies. “Publiskajā telpā paustās sazvērestības teorijas par VID ir meli. Iestādē atmosfēra ir mierīga, darbinieki zina savus pienākumus un ir motivēto tos izpildīt,” uzsvēra Pelēkā.

Iepriekš par VID vadītāja amata konkursa uzvarētāju pasludinātais Māris Skujiņš atsauca savu pieteikumu, tāpēc drīzumā plānots izsludināt jaunu amata konkursu.

Šā gada jūnijā pēc Reiznieces-Ozolas un Citskovska tikšanās puses vienojušās, ka Valsts kanceleja jaunajam amata konkursam piesaistīs jaunu personāla atlases kompāniju. Iepriekšējos divos VID vadītāja amata konkursos tika izmantoti kompānijas “Eiropersonāls” pakalpojumi.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: VID

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube