Lai īstenotu publiskās diskusijas un dialogus tiešsaistē digitālajā platformā ar Latvijas iedzīvotājiem par Eiropas nākotni, Ārlietu ministrija (ĀM) valdībai lūgs 38 000 eiro finansējumu, liecina valdībā iesniegtais ĀM rīkojuma projekts.

Ministrija skaidro, ka Lielbritānijā notikušais balsojums referendumā par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) aktualizēja jautājumu par Eiropas nākotni. Dalībvalstis vienojās izvērtēt Eiropas projekta attīstību, lai atjaunotu sabiedrības atbalstu, uzticību un piederības sajūtu Eiropai. Viens no veidiem sabiedrības uzticēšanās atjaunošanai ir sabiedrības līdzdalības veicināšana, tostarp diskutējot par ES nākotni.

Pēc Francijas prezidenta Emanuela Makrona ierosinājuma šogad no aprīļa līdz oktobrim/novembrim visā ES norisinās pilsoņu konsultācijas jeb plaša ES iedzīvotāju viedokļa izzināšana. Eiropas pilsoņus aicina paust savu viedokli par to, kādas pārmaiņas vajadzīgas Eiropā, lai tā varētu palīdzēt piepildīt cilvēku cerības, lai tā nodarbotos ar lietām, kas cilvēkiem patiešām svarīgas, un piedāvātu kaut ko vairāk, nekā spēj dot katra no dalībvalstīm atsevišķi.

Visas ES dalībvalstis, izņemot Lielbritāniju, kā arī ES institūcijas ir paudušas atbalstu šai iniciatīvai un tajā piedalās. Arī Latvijas valdība ir paudusi atbalstu konsultāciju organizēšanai ar pilsoņiem par Eiropas nākotni.

Lai sniegtu Latvijas ieguldījumu kopīgajā ziņojumā, ir nepieciešams izzināt Latvijas iedzīvotāju skatījumu par Eiropas nākotni. Tādēļ ĀM sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecību Latvijā un ES informācijas punktiem Latvijas reģionos šī gada vasarā un rudenī plāno organizēt dialogus ar Latvijas iedzīvotājiem par Eiropas nākotni.

Kopumā plānotas vismaz 20 publiskas diskusijas Latvijas reģionos un Rīgā. Dialogi notiks paralēli divos veidos – publiskas diskusijas un Eiropas dialoga forums – digitālā tiešsaistes platforma visā Latvijā. Dialoga formāts būs brīvs, proti, sabiedriskās organizācijas un/vai valsts institūcijas, rīkojot dialogu, drīkstēs brīvi izvēlēties to norises veidu – tiktāl, cik ir ievēroti savstarpējās cieņas, viedokļu plurālisma, sabiedrības iesaistes un publiskuma principi.

Savukārt Eiropas dialoga forums – digitālā tiešsaistes platforma būs gan patstāvīga diskusijas vide, gan arī vietne, kurā tiks apkopotas klātienes dialogos iegūtās atziņas. Tas tiks organizēts sadarbībā starp sabiedrības līdzdalības platformu “ManaBalss.lv”, sabiedriskās politikas centru “Providus” un biedrību “Latvijas Pilsoniskā alianse”.

Līdzekļus ĀM lūdz no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Valdība rīkojuma projektu skatīs 14.augustā sēdē.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: ES

youtube icon
Abonēt youtube