Eiropas Izglītības darbinieku arodbiedrība (ETUCE) pievienojusies Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) prasībai pildīt Ministru kabinetā apstiprināto pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, aģentūra LETA noskaidroja LIZDA.

ETUCE pārstāv 132 izglītības darbinieku arodbiedrības un 11 miljonus skolotājus un izglītības darbinieku no 50 Eiropas valstīm. Eiropas Izglītības darbinieku arodbiedrība nosūtījusi atbalsta vēstuli LIZDA, to adresējot arī Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS), finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) un izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim (V), kā arī Saeimas Koalīcijas sadarbības padomei.

ETUCE pauž atbalstu LIZDA un pieprasa pildīt Izglītības likumā noteikto pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku. Ar šo vēstuli ETUCE kopā ar LIZDA aicina Latvijas valdību uzņemties atbildību un nodrošināt Ministru kabinetā pieņemto lēmumu izpildi. ETUCE turpinās uzraudzīt izveidojušos situāciju un atbalstīt LIZDA centienus nodrošināt visu izglītības darbinieku interešu aizstāvību Latvijā.

Kā ziņots, par šo jautājumu minētās personas un organizācijas spriedīs šodien plkst.11.

Iepriekš Šadurskis aģentūrai LETA sacīja, ka pedagogiem minimālo algu par likmi no 680 eiro līdz 710 eiro, visticamāk, varētu celt jau šogad. Minēto jautājumu Šadurskis apspriedis ar Kučinski un finanšu ministri. Tikšanās laikā, izvērtējot jaunākos datus par ekonomikas izaugsmi, tika secināts, ka minimālo algu par likmi pedagogiem līdz 710 eiro varētu pacelt jau šogad, tādējādi pildot pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku.

Šadurskis arī norādīja, ka no minēto amatpersonu puses nākušas stingrākas kvalitātes prasības, taču to, par kādām tieši prasībām ir runa, Šadurskis pagaidām neatklāja. “No Ministru prezidenta un finanšu ministres bija galvenais uzstādījums, kam pilnīgi piekrītu, ka nevaram iedot naudu vienkārši tāpat, jo tas var nobremzēt gan skolu tīkla kārtošanu, gan arī pašvaldību ieinteresētību vispār kaut ko darīt,” sacīja politiķis.

Reizniece-Ozola apstiprināja, ka pedagogu atalgojuma celšana jau šogad ir iespējama tikai pret solījumu par izglītības kvalitātes nodrošināšanu.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: ETUCELIZDA

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube