«Tā kā nākamnedēļ, visticamāk, nebūs lēmuma par pedagogu minimālās algas likmes pieaugumu, 18.septembrī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rīkos piketu,» BNN telefonsarunā apstiprināja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

BNN jau ziņoja, ka Ministru kabinets otrdien, 4.septembrī, lēma uz nedēļu atlikt lemšanu par pedagogu minimālās algas likmes celšanu, jo sadarbības un sociālajiem partneriem bija iebildumi par kvalitātes un kvantitātes kritērijiem vidusskolās.

Vanaga uzsvēra, ka «LIZDA grib redzēt gatavu dokumenta projekta versiju, nevis kaut kādas prezentācijas, jo pašlaik sagatavotajā projektā ir manāmi daudzi riska momenti».

Tāpat LIZDA priekšsēdētāja atzīmēja, ka jau jūlijā esot uzsvērts, ka kritērijos jāiekļauj gan kvalitātes, gan kvantitātes aspekti, tātad bijis daudz laika sagatavot projektu, bet LIZDA pārstāvji to ieraudzījuši vien ceturtdien, 30.augustā.

Piketa pieteikums ir jāiesniedz desmit darbadienas pirms tā norises, kas nozīmē, ka tas jāiesniedz līdz 6.septembrim.

BNN jau ziņoja, ka valdības sēdes sākumā Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) informēja, ka sākumā tiks skatīti noteikumi par kritērijiem un kārtību pedagogu darba samaksas finansēšanā vidusskolas posmā. Kučinskis uzsvēra, ka tikai pēc šo noteikumu apstiprināšanas varēs lemt par minimālās algas likmes celšanu, jo papildu līdzekļus plānots piešķirt tikai apmaiņā pret izglītības kvalitāti.

Par vienu no galvenajiem klupšanas akmeņiem minēto noteikumu pieņemšanas atlikšanai kalpoja saikļu «un» un «vai» lietojums kritērijos, kas saistīti ar minimālo skolēnu skaitu 10.klasē un vidusskolas posmā. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvāja konkrētu izglītojamo skaitu 10.klasē un klašu grupā, otro nosakot, pamatojoties uz prasīto paralēklašu skaitu.

Tā kā kritēriji tā arī netika apstiprināti, lemšana par minimālās algas likmes celšanu arī izpalika. Plānots, ka valdība pie šiem jautājumiem atgriezīsies jaunnedēļ, līdz tam organizējot ekspertu tikšanos.

Šadurskis gan piekodināja, ka diskusijās par «un» un «vai» viņš turpmākajā nedēļā kategoriski atsakās iesaistīties un, ja šādas diskusijas turpināsies, ministrija vispār varētu atsaukt neapstiprinātos noteikumus.

Ziņo: BNN

Saistītās tēmas: LIZDA

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube