Saeima šodien apstiprināja deputāta pilnvaras Vides aizsardzības kluba (VAK) prezidentam Arvīdam Ulmem (ZZS).

Viņš parlamentā ieņems Askolda Kļaviņa (ZZS) vietu, kurš nolēmis nolikt deputāta mandātu. Ņemot vērā, ka Kļaviņam bija tā dēvētais “mīkstais mandāts”, tad arī Ulmem pilnvaras apstiprinātas uz laiku.

Pirms 13.Saeimas vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija ir sniegusi informāciju, ka Ulme, iespējams, ir bijis Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) aģents, savukārt pats politiķis sadarbības faktu noliedz.

Šis jautājums izraisīja debates pirms Ulmes mandāta apstiprināšanu. Deputāts Ringols Balodis (VL-TB/LNNK) skaidroja, ka nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) nevar atbalstīt mandāta apstiprināšanu. Savukārt deputāte Inese Lībiņa-Egnere (V) uzsvēra, ka jārīkojas saskaņā ar Satversmi, tātad jāapstiprina Ulmes mandāts, ņemot vērā vēlēšanu rezultātus.

Ulmes pilnvaru apstiprināšanu atbalstīja 68 deputāti, bet 14 parlamentārieši – VL-TB/LNNK deputāti un Artuss Kaimiņš (KPV LV) – balsoja pret.

Ulme šodien nodeva svinīgo zvērestu un sāka pildīt deputāta pienākumus.

12.Saeimas pilnvaru termiņš noslēgsies pēc nepilniem diviem mēnešiem.

LETA jau ziņoja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sācis kriminālprocesu pret Kļaviņu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Parlamentārietis pēc kļūšanas par liepājnieku bija sācis saņemt piecreiz lielāku transporta kompensāciju.

Savukārt LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vēstīja, ka Kļaviņam piederošajā veikalā “Gandrs” potenciālajam darbiniekam ne tikai tiek piedāvāta dubultā samaksas sistēma, kas rada aizdomas par aplokšņu algu esamību, bet arī tiek piedāvāts veids, kā iegādāties sev interesējošās preces, apejot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksu. Sarunā ar raidījumu deputāts apgalvojis, ka par šādu kārtību uzņēmumā viņš neko nezina.

Kļaviņš nākamajās Saeimas vēlēšanās nekandidēs.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: ČekaVDK

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube