Likumsargu prasība aizvākt pretlikumīgo partijas “Saskaņa” aģitāciju Spīķeros faktiski nedēļu tika ignorēta, kas tiesiskā valstī nav pieļaujams, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” uzsvēra Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļa vadītāja Amīlija Raituma.

Viņa atzina, ka konkrētās reklāmas noņemtas piespiedu kārtā. “Nav pieļaujama šī situācija, jo viens subjekts atļaujas ignorēt likuma ierobežojumus [..],” skaidroja Raituma, piebilstot, ka šis nav bijis nekas vairāk kā paņēmiens likuma normu apiešanai.

KNAB pārstāve atzina, ka šajā gadījumā noteikti tiks piemērots administratīvais sods.

Vienlaikus līdz nākamajām vēlēšanām būtu jāpārskata priekšvēlēšanu aģitācijas regulējums un atbildība, lai pret šādiem likuma pārkāpumiem varētu vērsties ātrāk un efektīvāk, viņa norādīja.

KNAB pārstāve uzsvēra, ka šajā priekšvēlēšanu periodā ir bijis daudz slēptās aģitācijas, pieņemti vairāki lēmumi, lai apturētu nelikumīgu aģitāciju, apturēta turpmākas aģitācijas atļauja trešajai personai un vēl pieņemti vel citi lēmumi.

Gaidot nākamās vēlēšanas, ir nepieciešamas vairākas izmaiņas, secinājuši KNAB speciālisti.

Nav pieļaujams, ka par būtiskiem pārkāpumiem tiek piemērots 1400 eiro administratīvais sods, sacīja Raituma. Tāpat būtu jāvērtē jāpārskata griesti priekšvēlēšanu pasākumiem. Patlaban tie attiecas tikai uz aģitācijas materiālu izplatīšanu. Tikmēr partija ar lieliem finanšu resursiem var noalgot visdārgāko režisoru, kampaņas koordinatoru un izveidot ļoti efektīvu un dārgu kampaņu, sacīja Raituma.

Kā ziņots, KNAB 26.septembrī publiski paziņoja, ka ir lūdzis uzņēmumu “Spikeru nami” noņemt partijas “Saskaņa” pretlikumīgo aģitāciju no Spīķeru kvartāla ēkas Rīgā, pie Centrāltirgus.

Spīķeros atrodas “Saskaņas” birojs. Uzņēmums šogad 12.septembrī ir noslēdzis līgumu “par pasākuma noformējuma nesēju nomu” ar partiju. Līgums bija spēkā līdz 4.oktobrim.

Ņemot vērā, ka pēc KNAB lūguma paušanas “Spikeru nami” aģitāciju nenovāca, KNAB pieņēma lēmumu par aģitācijas piespiedu novākšanu, trešdien vēstīja LETA.

“Normatīvo aktu neievērošana priekšvēlēšanu aģitācijas norisē ir uzskatāma par tiešiem draudiem sabiedriskajai kārtībai,” uzsver KNAB, “SIA “Spikeru nami” attieksme, klaji ignorējot likuma prasības un nepildot tiesībsargājošās iestādes izdotajā administratīvajā aktā uzlikto pienākumu, ir tiesiskā valstī nepieņemama rīcība.”

Izdevumi par reklāmas objekta izvietošanu tiks ierēķināti “Saskaņas” limitētajos priekšvēlēšanu tēriņos.

Uzņēmuma pārstāvis Aleksandrs Brumermanis aģentūrai LETA precīzi nekomentēja notikušo, aicinot sazināties ar darbu veicējiem.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: SaskaņaSaskaņas centrstiesiskais nihilisms

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube