Demokrātiski būtu ievērot tradīcijas, piedāvājot “KPV LV” Ministru prezidenta amatu, jo politiskais spēks ir saņēmis vislielāko pilsoņu atbalstu no visām tā dēvētajā centriski labējā jeb latviskā spārna partijām, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda partijas premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Politiķis uzskata, ka pēcvēlēšanu situācijā Valsts prezidentam būtu jāpiedāvā “KPV LV” vadīt valdību, jo tā būtu “cieņas izrādīšana demokrātijai”. Gobzems pauda, ka tā ir vēsturiska tradīcija attiecībā uz populārāko latviskā spārna partiju.

Politiķis reizē sacīja, ka saskaņā ar Satversmi Valsts prezidents vienpersoniski izvēlas, kuru personu izvēlas premjera amatam, un viņam ir iespēja nominēt arī kādu līdz šim nenosauktu personu, kas jau Latvijā ir pieredzēts. Vaicāts, vai viņš joprojām piedāvā savu kandidatūru premjera amatam, Gobzems atbildēja, ka ir “KPV LV” kandidāts un nav atsaucis savu pretendēšanu uz premjera posteni.

Reizē politiķis norādīja, ka politiskais spēks nav nācis politikā, lai dalītu amatus un ka “”KPV LV” reliģija ir savas programmas īstenošana”. Viņš vērsa uzmanību, ka ir iespējami vismaz seši jaunās valdības modeļi gan ar, gan bez “KPV LV” līdzdalības. Gobzems gan pauda pārliecību, ka bez viņa pārstāvētā politiskā spēka neesot iespējams izveidot stabilu valdību.

Sākotnēji “KPV LV” nākamnedēļ plāno situāciju pārrunāt iekšēji partijā, bet pēc tam sākt sarunas ar citiem politiskajiem spēkiem.

Kā ziņots, pirmo vietu 13.Saeimas vēlēšanās ar 19,91% ieguvusi partija “Saskaņa”, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie rezultāti. Otrajā vietā ar 14,06% ierindojas “KPV LV”, bet trešajā – Jaunā konservatīvā partija, par kuru savu balsi atdevuši 13,6% vēlētāju.

Ceturto vietu ar 12,04% patlaban ieņem apvienība “Attīstībai/Par!”, piekto – Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, par kuru nobalsojuši 11,03% balsstiesīgo, bet sesto – Zaļo un zemnieku savienība, kas savākusi 9,96% balsu.

Ar 6,67% Saeimā iekļūst arī “Jaunā Vienotība”. Citas partijas 5% barjeru pārvarējušas nav.

“Saskaņa” jaunajā parlamentā varētu iegūt 24 deputātu vietas, Jaunā konservatīvā partija – 16, “KPV LV” – 15, bet nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un “Attīstībai/Par!” – katra pa 13 mandātiem, liecina aģentūras LETA aprēķini. ZZS jaunajā parlamentā varētu pārstāvēt 11 deputāti, bet “Jauno Vienotību” – astoņi parlamentārieši.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: KPV LV

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube