Neviena no partijām, kas pašlaik ir iesaistīta valdības veidošanas sarunās, nav piekritusi Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvātajam valdības modelim.

Vaicāts par nostāju attiecībā uz JKP piedāvājumu, “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš sacīja, ka politiskais spēks nekomentē citu partiju paziņojumus. Reizē viņš norādīja, ka JKP solis, nākot klajā ar ministru piedāvājumu, vērtējams kā sasteigts, jo sākumā ir jāizrunā jautājums par veicamajiem darbiem.

Kaimiņš un “KPV LV” Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems iepriekš pauduši samērā kritisku pozīciju saistībā ar JKP izteikto piedāvājumu, tajā skaitā saņemot aktīvāko biedru atbalstu tam, ka “valdība nav jāveido e-pastā” – atsaucoties uz to, ka JKP savu piedāvājumu bija atsūtījusi elektroniski.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētāja Raivja Dzintara ieskatā, līdz ar “Attīstībai/Par!” pausto noraidījumu nav iespējams izveidot tādu valdību, kas atbilstu JKP piedāvātajam modelim.

“Ja mēs skatāmies formāli – JKP piedāvāja modeli, kurš, ņemot vērā “Attīstībai/Par!” viedokli, vairs nav iespējams pat teorētiski,” sacīja Dzintars. Viņš norādīja, ka “Attīstībai/Par!” nostāja ir bijusi skaidrs noraidījums tieši attiecīgajam modelim, bet VL-TB/LNNK ir JKP paudusi gatavību turpināt sarunas par valdības veidošanu.

“Attīstībai/Par!” jau pirmdien vakarā pauda, ka nepieņems JKP piedāvāto valdības modeli. Tāpat apvienība sāka sarunas starp sešām partijām par nākamās valdības veicamajiem darbiem. Neskatoties uz “Attīstībai/Par!” noraidījumu JKP piedāvātajam modelim, trešdien abas partijas pauda gatavību turpināt konsultācijas.

“Jaunā Vienotība” nevar teikt “jā” vai “nē” JKP piedāvājumam par topošo valdību, jo ir daudz jautājumu un neskaidrību, pirmdien pauda “Jaunās Vienotības” priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš. Arī “Jaunās Vienotības” ieskatā jārunā par darbiem, nevis amatiem. Proti, jāvienojas par jaunās valdības mērķiem un tikai tad par indivīdiem, kuri tos varētu īstenot.

JKP premjera amata kandidāts Jānis Bordāns šonedēļ gan vairākkārt uzsvēra, ka faktiski sarunas rit kā JKP arī bija iecerējusi – tiekot runāts par jaunās valdības darbiem.

Kā ziņots, JKP pagājušajā nedēļā paziņoja par piedāvājumu citām partijām attiecībā uz atbildības jomu sadalījumu. JKP piedāvā veidot piecu partiju koalīciju bez Zaļo un zemnieku savienības un “Saskaņas”. Sev JKP jaunajā valdībā vēlētos premjera posteni, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un iekšlietu ministra krēslus.

Saskaņā ar minēto piedāvājumu “Attīstībai/Par!” tiktu trīs ministrijas – Finanšu ministrija, Labklājības ministrija un Veselības ministrija. Vēl trīs ministrijas pienāktos nacionālajai apvienībai, kura saglabātu kultūras ministra amatu, kā arī tiktu pie Izglītības un zinātnes ministrijas un Zemkopības ministrijas vadības grožiem.

Partijai “KPV LV” JKP iecerējusi atvēlēt ekonomikas ministra un satiksmes ministra krēslus, bet “Jaunajai Vienotībai” – tieslietu ministra un aizsardzības ministra posteņus.

Savukārt lēmums par Ārlietu ministrijas pārraudzību varētu tikt pieņems kopīgi. JKP līderis piebilda, ka gandrīz katrā nozarē vajadzīgas reformas, izņemot ārlietu jomu, līdz ar to koalīcijai būtu vienkārši vienoties par kopīgu kandidātu – bezpartejisku kandidātu ar labu reputāciju.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: JKP

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube