Turpinoties partiju centieniem izveidot jaunu valdību, Valsts prezidents Raimonds Vējonis vismaz sākotnēji premjera amatam vērtēs divu “jauno” partiju nominētos kandidātus – Aldi Gobzemu (KPV LV) un Arti Pabriku (AP).

Vēlētāji vēlēšanās vairāk ir izvēlējušies “jaunās” partijas, tāpēc mana pirmā izvēle par premjera amata kandidātu bija starp šīm partijām, izvēli pirmo Ministru prezidenta nomināciju uzticēt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderim Jānim Bordānam LTV “Rīta panorāmā” skaidroja Vējonis. Pirmajam kandidātam izveidot valdību nav izdevies, bet tālāk izvēle sākotnēji notikšot starp Gobzemu un Pabriku.

Pēc prezidenta vārdiem, “vairāk jaunās politikas pārstāvis” būtu Gobzems, jo Pabriks jau ir bijis politikā, taču no otras puses, Pabrika pieredze esot vērtējama arī kā plus, jo tas ļautu viņa vadītai valdībai ātrāk kvalitatīvi sākt darbu.

Sabiedrība ir pateikusi, ka vēlās jaunu politiku, un šādi premjera amata kandidāti vēl ir, piebilda prezidents.

Vienlaikus Vējonis pauda viedokli, ka tieši “jaunība” un mazā pieredze bija viens no iemesliem, kāpēc valdību izveidot neizdevās Bordānam. Manuprāt, viena no problēmām bija tā, ka “jaunās” partijas ir ar mazāku pieredzi, tām ļoti pietrūkst zināmas iemaņas, kā runāt ar citām partijām, izteicās politiķis.

Otrs iemesls pirmajai neveiksmei izveidot valdību bijis tas, ka katrs gribējis būt galvenais un nav bijis gatavs piekāpties, vērtēja Vējonis un atzīmēja, ka šādos apstākļos partijas lielu daļu iniciatīvas atstājušas prezidenta ziņā.

Vējonis atzina, ka “pilsētā ir dzirdētas runas”, ka dažu politiķu mērķis it kā esot panākt parlamenta ārkārtas vēlēšanas, taču viņa darba plānā šāda scenārija neesot, jo Saeimas vēlēšanas ir tik tikko notikušas, lai arī parlaments ir sadrumstalots.

Komentējot citas runas, ka partijas pirmajā mēģinājumā nemaz nav īsti mēģinājušas izveidot valdību un tas bijis tikai tāds teātris, Vējonis pauda cerību, ka partiju sarunas ir bijušas un būs nopietnas un neviena no tām nespēlējas ar valsti.

Ziņas avots: LETA

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube