Foto: Pixabay/ WikiImages

Krievija grasās vienpusēji pasludināt daļu no Somijas un Lietuvas valsts ūdeņiem Baltijas jūrā par savu teritoriju, pārvietojot jūras robežas sev par labu.

Krievijas sadursme ar NATO var sākties ātrāk, nekā gaidīts. Krievijas Aizsardzības ministrija ir sagatavojusi dokumentu, kurā daļa no Somijas un Lietuvas valsts ūdeņiem tiek pasludināta par Krievijas teritoriju, ziņo The Moscow Times.

Kremlis vienpusēji pasludinājis Somijai un Lietuvai piederošo Baltijas jūras daļu par saviem iekšējiem ūdeņiem. Atbilstoša Aizsardzības ministrijas sagatavota valdības rezolūcija jau ir publicēta Krievijas Federācijas tiesību aktu oficiālajā portālā, atsaucoties uz The Moscow Times, vēsta Dialog.ua.

“Uz robežas ar Somiju Krievijas valdība plāno koriģēt koordinātas Jahi, Sommersas, Hoglandes, Rodšēras, Mazās Tjutersas, Vigrundas salu zonā, kā arī netālu no Narvas upes ziemeļu ieejas raga,” vēsta izdevums. Tiek ziņots, ka Krievijas Federācija ir pievērsusi uzmanību arī Lietuvas robežai, plānojot “pārskatīt” Kuršu jomas zonu, Taranas zemesraga un uz dienvidiem no tā esoša zemesraga rajonus, tāpat arī Vislas strēles zonu.

Acīmredzot notiekošais ir daļa no hibrīdkara, ko Krievijas Federācija izvērš pret NATO. Cik tālu Maskava ir gatava iet, nav zināms. Taču pēdējā laikā arvien biežāk izskan runas, ka Krievijas Federācija it kā vēlas sākt karu pret kādu no Baltijas valstīm. Nevar izslēgt, ka pašreizējā provokācija var būt gatavošanās šādam scenārijam, ziņo Dialog.ua.

Jāpebilst, ka Latvijas bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks norādījis, ka “vairākas pazīmes liecina, ka Krievijas plānos ir pastāvīga eskalācija un spriedzes kāpināšana, vienlaikus gatavojoties ilglaicīgai karadarbībai un ilglaicīgai spriedzei ar rietumu valstīm. Par to liecina gan karadarbības intensifikācija Donbasa reģionā, gan jaunas frontes atklāšana Harkivas virzienā”.

“Vienlaikus pieaug Krievijas aģentu un simpatizētāju radīti hibrīdapdraudējumi Rietumvalstu sabiedrībās. Uz to norāda gan Krievijas aģentu aresti Polijā un Vācijā, gan tādas aktivitātes kā mēģinājums aizdedzināt Okupācijas muzeju Rīgā. Pieaug arī prokrieviskas aktivitātes soctīklos un troļļu fermās ar saknēm Krievijā. Līdztekus tam Krievija raida eskalācijas signālus, vienpusīgi mainot robežkoordinātes Somijas un Lietuvas tuvumā, kā arī palaižot kosmosā kaujas satelītus. Pastāvīgi tiek draudēts ar kodolieročiem.

Rietumu un ASV atbilde uz šo pieaugošo Krievijas eskalāciju un spriedzes vairošanu ir mēģinājumi it kā deeskalēt situāciju, nedodot Krievijai papildu iemeslus dusmām un agresīvai reakcijai. Labākais piemērs tam ir ASV liegums izmantot savus ieročus uzbrukumiem Krievijas teritorijā, kas Ukrainas aizstāvjiem rada nepanesamu situāciju – nespēju adekvātā un efektīvā veidā aizsargāt savus civiliedzīvotājus, pilsētas un karavīrus. Ukraina ar agresoru ir spiesta cīnīties sasietām rokām. Skaidrs, ka tas rada pieaugošu neapmierinātību ar sabiedroto politiku Ukrainā un arī tajās Rietumu valstīs, ieskaitot Baltijas valstis, kuras šādā samiernieciskā Rietumu politikā saredz potenciālus draudus pašas savai drošībai nākotnē. Rietumu ierobežojumi Ukrainas aizstāvjiem pēdējā laikā ir likuši sarosīties vairākiem ASV kongresa pārstāvjiem – izskan aicinājumi atcelt ierobežojumus Ukrainas armijas triecieniem un piešķirt papildu ieročus Ukrainai,” teikts Pabrika izplatītajā paziņojumā medijiem.

“Pašreizējā, it kā deeskalējošā, Rietumu nostāja ir nepareiza savā būtībā. Tā nevis mazina, bet tieši veicina Krievijas vēlmi eskalēt saspringto situāciju un izdarīt spiedienu gan uz Ukrainu, gan arī pašiem Rietumiem, lai panāktu to piekāpšanos Krievijas prasībām. Krievija efektīvi izmanto Rietumu sabiedrības tradicionālās bailes no konflikta, ekonomiskiem zaudējumiem un dzīves līmeņa pasliktināšanās un iekaro arvien jaunas politiskās un teritoriālās pozīcijas, kamēr Rietumu līderi tās zaudē gan starptautiski, gan iekšpolitiski. Laiks ir beidzot saprast, ka agresoru nav iespējams atturēt ar aicinājumiem būt saprātīgam un morāli tīram. Rietumu līderībā pietrūkst tādu valstsvīru kā Ronalds Reigans, kurš atrada pareizās zāles, lai sagrautu ļaunuma impēriju, kura atkal ir pamodusies un apdraud visus, kas vēlas dzīvot brīvi,” pauž Pabriks.

Lasiet arī: VIDEO | Dziesmas Nepārmet man 3000 skandālā ierautajai Patrishai iznācis jauns singls

youtube icon
Abonēt youtube