Tas, kāda būs ideālā Latvija, ir atkarīgs no mūsu pašu spēkiem, Latvijas proklamēšanas 100.gadadienas uzrunā pie Brīvības pieminekļa uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents atzīmēja, ka šodien mūsu tēvzeme ir neatkarīga valsts un katram no mums ir mūsu brīvība. Spītējot kariem un okupācijām, pašu grūtāko mēs esam izcīnījuši un pašu dārgāko esam nosargājuši, piebilda politiķis.

Vējonis pievērsās jautājumam, kādu viņš redz nākotnes ideālo Latviju. Viņš uzsvēra, ka pamatā tas, kāda valsts būs, ir atkarīgs no mums pašiem: “Pašlaik ir simbolisks brīdis, lai domās redzētu ideālo Latviju. Tas, kādu Latviju veidosim katru nākamo dienu, ir un vienmēr būs tikai mūsu pašu spēkos.”

Prezidents atgādināja Raiņa vārdus, ka negribēt demokrātiju mūsu valstī, ir negribēt mūsu valsti. Šie vārdi ir patiesi arī šodien, uzsvēra Vējonis. “Tikai demokrātiska valsts garantē vienādas tiesības likuma priekšā un drošību ikvienam no mums. Un katram ir jāiestājas par savu valsti,” skaidroja politiķis.

“Es nākotnē redzu tautu, kura lepni runā latviešu valodā un kuras kultūru apbrīno visa pasaule. Valsti, kur vienmēr atbalsta vājāko, un izcilākie iedvesmo ikkatru sasniegt savus mērķus,” sacīja prezidents, “Latvijas otrajā simtgadē es redzu daudzskaitlīgu Latviju. Kur stiprās dzimtās no paaudzes paaudzē tiek mantota dzimtenes mīlestība, rūpes par savu zemi un savu tautu, un savu tuvāko. Valsti, kur katrs bērns aug mīlestībā. Valsti, kurā godā jaunu zināšanu apguvi un radošumu. Valsti, kas atbalsta ikviena iespējas īstenot savus sapņus.”

“Simts gadus rūdīta un kaldināta, mēs esam nobriedusi nācija. Nobriedusi atbildībai par savu valsti un tās neatņemamo vietu Eiropā. Mēs arī uzņemamies savu daļu no mūsu planētas kopējā likteņa,” turpināja prezidents, “es redzu Latviju, kur zināšanām seko jauni atklājumi, izaugsme un labklājība. Lai ikviens var baudīt sava darba augļus, un katrs var teikt – mēs esam bagāti.”

Vējonis uzsvēra, ka jau šodien redzu Latviju izaugušu, līdz ar to viņš redz lepnu zemi un tautu, kas pasaulei dod, nevis lūdz un ņem. “Es redzu tālredzīgus cilvēkus, kas saviem mazbērniem uzticēs Latviju stiprāku kā jebkad.”

“Svinēsim mūsu valsts simtgadi ar patiesu prieku par mūsu panākumiem un drošu pārliecību par nākotni,” mudināja prezidents.

“Mēs visi esam Latvija,” uzrunu noslēdza Vējonis, “lai ticība un mīlestība mūsu tēvzemei un brīvībai iedvesmo mūs lieliem darbiem mūsu Latvijai!”

 

Ziņas avots: LETA

youtube icon
Abonēt youtube