Šā gada oktobrī, salīdzinot ar 2017.gada oktobri, mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums Latvijā pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieaudzis par 2,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 4,3%, nepārtikas preču mazumtirdzniecība, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, pieauga par 2,4%, bet autodegvielas mazumtirdzniecībasamazinājās par 1,1%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada oktobri, lielākais apgrozījuma kāpums nepārtikas preču grupā bija mazumtirdzniecībā nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā ir nepārtikas preces (par 17,2%), kā arī metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas (par 15,4%) un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā (par 12,5%). Lielākais apgrozījuma kritums bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu (par 20,2%), kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecība (par 8,0%), kā arī mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 16,4%).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 7,4%.

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums samazinājās par 0,7%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība palielinājās par 1,0%, nepārtikas preču pārdošanas apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, samazinājās par 2,5%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība palielinājās par 0,5%.

Apgrozījums pieaudzis mājsaimniecības elektroierīču (par 4,6%), kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu (par 3,5%) mazumtirdzniecībā.

Apgrozījums krities mazumtirdzniecībā nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā ir nepārtikas preces (par 9,9%), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu (par 9,4%), kā arī kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecība (par 4,6%).

2018.gada oktobrī salīdzinājumā ar septembri mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, palielinājās par 3,4%.

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: Mazumtirdzniecība

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube