Biedrības Dr.Klauns organizētajā labdarības veikalā “No nieciņa līdz prieciņam” t/c Spice, Rīgā, pārdodot vairākus simtus dažādus rokdarbus, dizaina izstrādājumus, lietas no koka, māla, ādas, izdevies ieņemt 5 895 euro. Tāpat kā aizvadītajos gados, iegūtie ziedojumi tiks novirzīti Dakteru Klaunu darbam ar bērniem Latvijas slimnīcās.

 

“Esam pateicīgi par sabiedrības lielo atbalstu, ka tik daudz cilvēku, dažādi mazie uzņēmumi ziedoja skaistas un vērtīgas lietas veikaliņa darbībai. Neaprakstāmi, cik radoši ir mūsu rokdarbnieki un dizaina meistari! Gandrīz mēneša laikā pārdevējas, kā arī Dakteri Klauni satikās ar simtiem cilvēku, kuri ne tikai izvēlējās svētku dāvanas mūsu veikalā, bet arī pauda apbrīnu un atbalstu mūsu darbam. Interesanti, ka ne viens vien mazais apmeklētājs Dakterus Klaunus bija jau iepazinis agrāk un nu atkalredzēšanās varēja notikt priecīgākos apstākļos. Tas viss dod spēku turpināt iesākto, iepriecinot bērnus Latvijas slimnīcās. Redzam, ka ar katru gadu ir aizvien vairāk cilvēku, kuri tieši pie mums izvēlas dāvanas, jo tām ir dubultvērtība,” teic biedrības Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovska, piebilstot: “Īpaši lielu paldies veikala izveidē un darbībā sakām T/C “Spice, veikala JYSK un interjera dizainerei Baibai Prindulei, pateicoties kam, šī gada Dr.Klauns labdarības veikals izskatījās īpaši omulīgs un skaists.”

Nekad nevar zināt, kad un kādos apstākļos bērns var nonākt slimnīcā, bet, piemēram, mazās Madaras mamma Zane Rorbaha ar meitu bieži atrodas Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā, līdz ar to ļoti novērtē, ka ikdienu šeit patīkamāku padara tieši Dakteri Klauni, un saka paldies ziedotājiem, kuru devuma dēļ arī turpmāk Madara varēs tikties ar jauniegūtajiem draugiem.

Jāatzīmē, ka, iegādājoties dāvanas Dr.Klauns labdarības veikalā, bērniem Latvijas slimnīcās uzdāvinātas 98 Dakteru klaunu vizītes jeb pusotra mēneša darba.

“Biedrība Dr.Klauns darbojas tikai no sabiedrības ziedojumiem, līdz ar to šis mums finansiāli ir nozīmīgs atbalsts, lai dotu iespēju Dakteriem Klauniem turpināt apmeklēt bērnus iepriekšējā apjomā visās slimnīcās, kurās darbojamies. Šajā gadā aktīvi turpināsim īstenot dažādas idejas, lai iespējami saistošā veidā piesaistītu līdzekļus un esam atvērti sadarbībai,” rezumē Marianna Milovska.

Sešos gados Dakteri Klauni ne tikai Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), bet arī vairākās citās Latvijas slimnīcās, strādājot pāros ar bērniem, ir pierādījuši, ka, lai cik nepatīkama ir slimība, atveseļošanās procesā vitāli svarīgi atrast vietu smaidam, siltumam un cerībai. Šobrīd septiņās Latvijas pilsētās strādā 35 Dakteri Klauni, no tiem visvairāk – 25 – Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā. 2018. gadā Dakteri Klauni slimnīcās iepriecinājuši 10 000 pacientus, nostrādājot 4314,5 stundas un esot klāt mazajiem pacientiem 389 procedūru laikā.

Biedrība “Dr. Klauns” kā sabiedriska labdarības organizācija darbojas kopš 2012. gada, un tās pārstāvji – 35 profesionāli medicīnas klauni – katru dienu dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. Dakteru Klaunu projektu biedrība “Dr.Klauns” īsteno sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union“ un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu. 

Saistītās tēmas: Dakteris Klaunslabdarība

youtube icon
Abonēt youtube